Powrót

14 porywających blogów branży finansowej

O to zestawienie 14. najbardziej porywających blogów branży finansowej. Genialne porady, celne spostrzeżenia, setki komentarzy – autorów można określić mianem istnych diamentów świata finansowego. Wszystko co piszą, piszą w fenomenalnym stylu i można się wiele od nich nauczyć. Sprawdźcie!

Zdumiewające przypadki z życia wzięte oraz dawka skutecznej wiedzy, pisana niezwykle przystępnym językiem. Te blogi pokazują, że oszczędzanie nie musi być nudne, lecz może być fantastyczną przygodą, dzięki której mamy pieniądze na to, by robić w życiu rzeczy dające nam największą satysfakcję.

1. http://www.jakoszczedzic.pl/

Śledzenie bloga Darka to chyba najlepsze, co można zrobić dla swojego portfela! Znajdziecie tu wartościowe promocje banków. Darek analizuje tylko najlepsze oferty – dzięki niemu nie musimy już tracić czasu na ich wnikliwe czytanie. O to właśnie chodzi: brawo Darek!

2. http://www.przeglad-finansowy.pl/

Jeśli macie oszczędności w obcej walucie - blog Grzegorza będzie dla was świetnym źródłem informacji i inspiracji. To najlepszy blog jeśli chodzi o wsparcie i polecenie bezpiecznych instrumentów do inwestowania – obojętne czy to w fundusze, surowce, czy waluty.

3. http://jakoszczedzacpieniadze.pl/

A jakże! W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć bloga Michała, który swoją pracowitością wzbudza podziw i uznanie. Na jego blogu znajdziecie wszystko – nie tylko wiedzę o oszczędzaniu – ale i niezbędny do tego entuzjazm. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto szuka praktycznych porad i wskazówek m.in. jak wychodzić z długów.

4. http://livesmarter.pl/

Czy możliwe jest tańsze i wygodne życie? Autorzy bloga livesmarter.pl pokazują, że tak! Wystarczy tylko wykorzystywać na bieżąco najlepsze okazje i promocje w bankach. Śledząc tego bloga można szybko się przekonać, że jego hasło przewodnie jest całkiem realne do spełnienia.

5. http://metafinanse.pl/

Blog Krzysztofa jednogłośnie musiał znaleźć się w naszym zestawieniu! A to dlatego, że każdy wpis jest w nim inspirowany własnym życiem autora i aż serce rośnie na myśl o tych wszystkich pozytywnych zmianach jakie uczynił w swoim życiu, dzięki rozsądnemu podejściu do finansów. Z pewnością jest to najlepszy blog jeśli chodzi o wsparcie w trakcie kryzysów finansowych.  Sprawdźcie sami!

6. https://www.smartpolak.co.uk/

Jeśli mieszkacie w Anglii lub zamierzacie tam wyjechać, śledzenie bloga Ani, Klaudii i Pawła pomoże Wam w oszczędzaniu jak największej ilości pieniędzy. I nie tylko, bowiem autorzy z chęcią odpowiadają także na pytania o życie na emigracji. Słowem: kompletna dawka wiedzy do której koniecznie warto zajrzeć!

7. https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/bg-p/Blog

Blog prowadzony przez ING to przede wszystkim rzeczowość i różnorodność! Bank podaje instrukcję jak oszczędzać oraz stworzyć swoją poduszkę bezpieczeństwa. Znajdziecie tu wiele nieszablonowych wpisów, często pisanych przez czołowych blogerów branży finansowej. Do tego ciekawe zestawienia, akcje, newsy – korzyści z czytania jest mnóstwo!

8. http://humanista-na-gieldzie.blogspot.com/

To blog, który nie ma sobie równych, ponieważ Radek dosłownie uczy innych jak podejmować decyzje finansowe. Jego treści otwierają oczy na wiele kwestii związanych z oszczędzaniem i inwestowaniem. Naprawdę trudno przecenić wpływ jego racjonalnego podejścia na czytelników!

9. http://liczysiewynik.pl

Blog Bartka oscyluje wokół tematyki finansów i produktywności. Jego autor jest autentyczny, szczery, ma poczucie humoru, dystans i dzięki jego wpisom, kroki do podjęcia finansowego bezpieczeństwa stają się lekkie. Takich właśnie blogerów lubimy!

10. http://marciniwuc.com/

Marcin publikuje świetne, kreatywne wpisy oraz naprawdę wartościowe porady. Stare i wyświechtane zagadnienia nabierają u niego zupełnie nowej perspektywy.

11. http://www.michalstopka.pl/

Blog Michała to przede wszystkim świetna analiza bieżących wydarzeń. Dzięki śledzeniu jego wpisów nawet działanie giełdy wydaje się niezbyt skomplikowane!

12. http://samcik.blox.pl/html

Czytanie tego bloga to jak spotkanie z profesjonalistą. Rzeczowa wiedza o prowadzeniu budżetu domowego, trafne argumenty, merytoryczna spójność to poza nowościami bankowymi, jego największe plusy.

13. http://www.aphossa.pl/

Ten blog po prostu musiał znaleźć się w naszym zestawieniu, ponieważ nie ma w sieci sprytniejszego blogera w tej branży. Arek nie mówi swoim czytelnikom, jak oszczędzać, tylko jak być leniwym i oszczędzać. A to spora różnica, dlatego czytać z pewnością warto!

14. http://oszczednicka.pl

Wpisom Alicji  z pewnością nie można odmówić konsekwencji i tego, że w oryginalny sposób wyjaśniają nam nawyki rządzące budżetami rodzinnymi. Alicja szeroko patrzy na każdy temat, podszeptując innym jak ze spokojem ogarnąć swoje finanse. Świetny blog!

BONUS!
http://blog.moneysavingexpert.com/

A oto jeden z najbardziej porywających anglojęzycznych blogów o tematyce finansowej. Martin Lewis, jego założyciel i redaktor otrzymał od Królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego m.in. za liczne zasługi na rzecz praw konsumentów. Główną ideą serwisu jest nie tylko pomoc innym w oszczędzaniu pieniędzy, ale także odzyskiwanie opłat nieuczciwie naliczanych przez banki, kontrola oferowanych przez nie umów kredytowych, a nade wszystko pomoc kredytobiorcom w wyjściu z bagna długów. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem – sprawdźcie koniecznie ten serwis.

PS Jak myślicie – czy finansów osobistych należy uczyć w szkołach (tak jest np. w Anglii)? Czy ten pomysł jest z góry skazany na porażkę?

PPS Już dziś zapraszam Was na kolejny artykuł – tym razem będzie o zagranicznych wyjazdach do pracy sezonowej.

 

 

[Głosów: 2   Average: 4.5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

16 komentarzy

 • Kamila

  17 sierpnia 2016

  Bardzo pomocny i oszczędzający wielu poszukiwań wpis.

  Dziękuję

  • Łukasz Kalbarzyk

   13 września 2016

   Proszę bardzo. 🙂

 • Rachuba

  19 sierpnia 2016

  Wszystko w jednym miejscu! Super 🙂

  • Łukasz Kalbarzyk

   13 września 2016

   Dziękujemy. Cieszymy się, że artykuł jest pomocny. 🙂

 • Dawid

  30 kwietnia 2017

  Świetne zestawienie blogów. Znalazło się w nim kilka moich ulubionych !

 • Radek

  16 sierpnia 2017

  Super zestawienie. Tylko kiedy znalezc czas na czytanie.

 • ArFeN

  14 października 2018

  Polecam również zajrzeć na mojego bloga, gdzie opisuje jakie stopy zwrotu mam na różnych inwestycjach

 • Janek

  17 listopada 2018

  Osobiście moim nr 1 jest blog Michała Szafrańskiego jakosczedzaćpieniądze , sam również prowadzę bloga o finansach osobistych

 • Marcin

  22 lipca 2019

  Polecam zajrzeć na swojego bloga o tytule Mała Ekonomia. Pozdrawiam!

 • Zofia

  11 października 2019

  Bardzo fajne jest takie zestawienie blogów - swoją drogą lubię takie listy, bo za każdym razem dowiaduję się o kolejnych ciekawych oraz cennych adresach www.

 • Małgorzata

  5 listopada 2019

  Fajne zestawienie, ale poleca blogi i tak już tych znanych. No i jest tylko jedna kobieta w zestawieniu 🙁 A przecież jest tyle wartościowych blogów prowadzonych przez panie - choćby Kobieta Inwestuje, Pieniądz jest kobietą, Kobiece Finanse, Finanse na obcasach, To się opłaca! A i to nie wszystkie. Szkoda.

 • Rafał

  3 stycznia 2020

  Ja mogę polecić swój blog: bogatyzwyboru.pl
  Co do kobiet, dorzuciłbym Kobiece Finanse, przydałoby się aktualne zestawienie 😉

 • Adam Makusz

  7 lutego 2020

  Wszystkie te blogi to inteligentne rozwiązanie dla myślących trzeźwo!

 • Jacek

  10 lutego 2021

  Znakomite zestawienie, niektóre z tych pozycji znam, ale część odkryłem dzięki temu opracowaniu. Super.

Dodaj komentarz