Powrót
kupować w Aliexpress

5 produktów, których nie warto kupować w Aliexpress

Łatwo jest zgodzić się ze stwierdzeniem, że produkty z Aliexpress są świetnej jakości i w świetnej cenie. Niemal codziennie lista bestsellerów z Aliexpress się powiększa i nie sposób zliczyć tych, które są teraz na topie. Ale - chciałoby się powiedzieć, że niestety - Aliexpress ma również swoje drugie oblicze. Są produkty, których lepiej nie kupować w Aliexpress i szkoda na nie każdych pieniędzy. Sprawdź naszą listę 5 produktów, których naszym zdaniem nie warto kupować u chińskiego giganta.

Cały świat oszczędza kupując na Aliexpress w cenach przypominających hurtowe. Zdecydowanie najwięcej u chińskiego giganta zamawiają Rosjanie, Amerykanie, Brazylijczycy, Hiszpanie, Francuzi i Polacy. Ponieważ i nasz kraj znalazł się na tej liście, przygotowaliśmy dla Was przydatną listę 5 produktów, których nie warto kupować w Aliexpress.

Nie przegap: Wszystko o cashback Aliexpress. Zwrot pieniędzy za zakupy z Chin?!

kupować w Aliexpress

1. Produkty zbyt tanie, aby były prawdziwe

Na ten znany od lat trik nabierają się klienci każdej nacji. Bądźmy szczerzy: na Aliexpress jest tanio, ale istnieje limit taniości po którym sprzedawcom na Aliexpress opłaca się sprzedawać towary. Jeśli rzecz  jest 10, 15 czy 20 razy tańsza niż w Polsce, nie polecamy jej kupować w Aliexpress. Istnieją wyjątki, ale najczęściej ultra niska cena oznacza ultra beznadziejną jakość. T-shirt za 2,30 PLN? Torebka za 3,60 PLN? Pendrive za mniej niż 1 PLN? Zbyt duże jest prawdopodobieństwo, że nie będziemy sobie zaprzątać głowy reklamowaniem tak taniego produktu, jeśli okaże się, wadliwy. I dlatego właśnie, lepiej nie kupować produktów, które są zbyt tanie, aby były prawdziwe.

kupować w Aliexpress

2. Sprzęt ochronny, medyczny i ratujący życie

Inną kategorią produktów, których nie warto kupować w Aliexpress jest sprzęt ochronny i ratujący życie. Należą do nich kaski i hełmy ochronne, ochraniacze, liny wspinaczkowe i przyrządy asekuracyjne oraz pulsometry. Rzecz w tym, że w Chinach kontrola jakości nie jest standardem. Co za tym idzie, jest możliwe, że produkty te nie będą spełniały norm ani testów wymaganych przez większość krajów na świecie. Dlatego nie rekomendujemy kupowania tego rodzaju produktów. Biorąc pod uwagę ich przeznaczenie, konsekwencje mogą być zbyt wysokie, jeśli sprzęty te okażą się wadliwe.

kupować w Aliexpress

3. Podróbki kosmetyków

Kupując dowolny kosmetyk w Polsce dokładnie znamy jego skład oraz mamy pewność, że produkt przeszedł testy dermatologiczne i został wyprodukowany zgodnie ze standardami sanitarnymi. Nawet jeśli zdecydujemy się na zakup kosmetyku chińskiej firmy, jeśli jest on sprzedawany w Polsce, producenta obowiązuje prawo europejskie. Jeśli natomiast kupimy chiński kosmetyk z Aliexpress, produkt ten może być wytwarzany z niewiadomego pochodzenia składników, bez zachowania odpowiednich zasad jakości produkcji ani przeprowadzenia specjalnych badań dla branży kosmetycznej, nie mówiąc już o odpowiedniej infrastrukturze badawczej. O tym, że produkowane w Chinach podróbki popularnych kosmetyków stanowią realne zagrożenie świadczy fakt, że w 2015 roku londyńska policja zarekwirowała podróbki firmy MAC, w których znajdowały się toksyczne substancje.

kupować w Aliexpress

4. Biżuteria z autentycznego złota lub srebra

Biżuteria na Aliexpress jest jednym z topowych produktów. Znajdziemy tutaj biżuterię, którą potem widzimy na straganach w nadmorskich krajach, jak i podróbki biżuterii najlepszych światowych projektantów. Problem jednak zaczyna się, gdy chcemy kupić biżuterię z prawdziwego złota, srebra, czy z diamentami. Rzecz w tym, że certyfikat autentyczności będzie pochodził od chińskiego sprzedawcy, co niekoniecznie oznacza, że jest on zgodny z prawdą. Pomimo zapewnień sprzedawcy i adekwatnej ceny, wciąż istnieje ryzyko, że otrzymamy imitację drogiego kruszcu.

Nie przegap: Jak kupować na Aliexpress? Zakupy z Chin

kupować w Aliexpress

5. Produkty bez opinii i bez logo

Nie jest tajemnicą, że w Aliexpress możemy natknąć się na sprzedawców, którzy będą chcieli nas naciągnąć, sprzedając produkt daleko odbiegający od tego, co znajduje się w jego opisie lub na zdjęciu. Najprostszym sposobem na to, aby ich uniknąć, jest nie kupowanie produktów, które nie mają logo producenta ani opinii od innych kupujących, a do tego ich sprzedawca również nie posiada żadnej opinii. Istnieją oczywiście wyjątki, ale trzymanie się tej zasady z pewnością zmniejszy ryzyko nieudanej transakcji.

Podsumowanie - 5 produktów, których nie warto kupować w Aliexpress

To prawda, że  w chińskim allegro możemy kupować rzeczy, które w innym przypadku byłyby poza naszym budżetem. Relacja ceny do jakości w Aliexpress często jest świetna, trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze. Zachowanie ostrożności i uczenie się na błędach innych jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że decydując się na zakupy w Aliexpress w pierwszej kolejności myślimy o tym, ile zaoszczędzimy pieniędzy. Liczymy na to, że dzięki naszej liście 5 produktów, których nie warto kupować w Aliexpress nie będą to fałszywe oszczędności.

Jeśli uważasz, że na tej liście powinniśmy dopisać jeszcze inne kategorie produktów, daj nam znać o tym w komentarzach poniżej.

Nie przegap innych publikacji:

[Głosów: 3   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Comment(1)

Dodaj komentarz