Powrót
aplikacje dla przedsiębiorców

Aplikacje dla przedsiębiorców, które zwiększają efektywność

Jeśli jest coś, czego każdy przedsiębiorca i freelancer chciałby mieć więcej, to jest to na pewno czas. Na szczęście można zyskać trochę czasu i zwiększyć swoje osiągnięcia dzięki odpowiednim narzędziom i właściwej organizacji pracy. Sprawdź naszą listę aplikacji dla przedsiębiorców i freelancerów, aby działać szybciej i skuteczniej.

Aplikacje dla przedsiębiorców i freelancerów, które wymieniliśmy poniżej, pozwolą Ci zwiększyć produktywność i oszczędzić czas. Warto mieć je pod ręką w końcu, nowe technologie są genialne dlatego, że pozwalają nam działać szybciej.

Chcesz wymienić EUR, USD, GBP lub CHF? Sprawdź naszą promocję

Notion

Aplikacja Notion coraz częściej zwycięża rankingach najlepszych aplikacji do pracy 2021 roku. I istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto poświęcić jej trochę czasu i zapoznać się z jej wszystkimi funkcjami. Notion służy do zarządzania projektami i zadaniami, posiada dysk do przechowywania danych, możesz w niej także tworzyć prezentacje i notatki ze spotkań i wysyłać zaproszenia do spotkań online. Siłą Notion jest kompleksowość, ponieważ łączy ona funkcje co najmniej kilku aplikacji (np. Trello, Evernote). Świetne jest także to, że możesz mieć dostęp do swoich plików i tasków, gdziekolwiek jesteś. W dodatku, jeśli pracujesz w pojedynkę, narzędzie Notion będzie dla Ciebie darmowe. Początkowo może Ci zająć trochę czasu zrozumienie wszystkich funkcji, ale możesz być pewien, że Notion jest tego warte.

aplikacje dla przedsiębiorców

Pomodoro

No dobrze. A jak przyspieszyć efektywność? W tej kwestii jedną z najlepiej ocenianych technik jest tzw. Technika Pomodoro, która została opracowana w latach 80. Dzisiaj korzysta z niej miliony użytkowników! Chodzi o to, żeby podzielić wszystkie zadania na interwały (czyli “pomodorosy”), trwające po 25 minut każdy. Po każdym zakończonym “pomodorosie” należy zrobić krótką, 5-minutową przerwę. Następnie, po 4 ukończonych interwałach robimy dłuższą przerwę, ok. 15/30-minutową, w zależności od potrzeby. Technika ta, nie tylko pozwala na zwiększenie koncentracji i unikanie dystraktorów, które potrafią wykoleić cały dzień pracy, ale także pozwala zapobiegać psychicznemu zmęczeniu.

Nie przegap: Aplikacje do zarabiania pieniędzy. Jak działają i czy warto z nich korzystać?

Language Tool

Ktoś, kto prowadzi własną firmę, nie powinien się mylić, zwłaszcza jeśli chodzi o tak prozaiczną czynność jak posługiwanie się językiem pisanym. Dlatego zainstaluj darmową wtyczkę Language Tool, a Twój zaawansowany asystent pisania błyskawicznie wskaże błędy, poprawi szyk zdań i postawi przecinki we właściwym miejscu, również wtedy, gdy piszesz e-maile, wysyłasz krótkie wiadomości lub tworzysz bardziej złożone dokumenty. Language Tool świetnie działa w języku polskim i jest darmowe. Natomiast jeśli współpracujesz z zagranicą, możesz w dowolnej chwili przełączyć język na jeden z kilkunastu dostępnych do wyboru.

Google News

Każdy szef powinien wiedzieć, co dzieje się wokół niego. Wszyscy wiemy jednak, że sprawdzanie informacji z kraju i ze świata codziennie jest jednym z największych “zjadaczy czasu”. Mamy na to rozwiązanie. Z aplikacją Google News nie będziesz musiał scrollować swoich ulubionych portali informacyjnych. Narzędzie to automatycznie wskaże Ci najważniejsze newsy ze wszystkich źródeł, które cenisz.

aplikacje dla przedsiębiorców

Mint 

Jak zarządzać finansami, aby nie tracić cennego czasu? Z pomocą przychodzi popularna aplikacja Mint. Mint jest osobistym asystentem finansowym, który będzie analizował Twoje dane z kont bankowych, inwestycji oraz trzymał rękę na pulsie, jeśli chodzi o Twoje wydatki. Ta aplikacja pojawiła się m.in. w rankingu Forbesa na drugim miejscu, jeśli chodzi o najlepsze aplikacje do budżetowania w 2021 roku. Dzięki Mint zyskasz pełny obraz swoich finansów, wystarczy rzut oka na to narzędzie, a będziesz wiedział, czy jesteś gotowy do dalszego inwestowania, czy nadeszła pora na cięcie kosztów. Mint oferuje również pakiet pomocy w kwestii oszczędzania pieniędzy.

Podsumowanie - Aplikacje dla przedsiębiorców, które zwiększają produktywność

Dzisiaj połączenie aplikacji zwiększających efektywność i technik zarządzania czasem jest pozycją obowiązkową dla każdego przedsiębiorcy i freelancera, który chce osiągać więcej i poprawić koncentrację. Celowo nasza lista pt. aplikacje dla przedsiębiorców jest krótka i kompleksowa, abyś nie tracił czasu na zbyt wiele niekończących się sugestii. Pamiętaj również, że zwiększanie efektywności to nie tylko aplikacje i narzędzia, ale również kwestia dyscypliny. Mamy nadzieję, że znalazłeś tu narzędzie, które okaże się dla Ciebie przydatne.

Jakich aplikacji używasz, aby zwiększyć swoją produktywność? Daj znać, czy Twoje idealne narzędzia są na naszej liście?  Thinking Face

[Głosów: 2   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz