Powrót

Aplikacje mobilne do kontroli domowych wydatków

Telefon komórkowy od wielu lat nie służy już wyłącznie do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Służy do robienia fotografii, publikowania ich w sieci, wymiany poglądów, ma w sobie budzik, pomaga ułożyć dietę i liczy ile kroków zrobiliśmy w ciągu dnia. Może okazać się również świetnym narzędziem do monitorowania domowych wydatków. Przedstawiamy listę kilku ciekawych aplikacji mobilnych, które pomagają zarządzać finansami.

Listonic

Czyli inteligentna lista zakupów. Pozycje można wprowadzać ręcznie lub głosowo. Gotową listę łatwo współdzielić z innymi użytkownikami, którzy mogą odznaczać zakupione pozycje. Produkty są segregowane po kategoriach ze sklepowych alejek, także w sklepie łatwo wszystko znaleźć. Dodatkowo aplikacja oferuje porady kulinarne i pokazuje informacje o promocjach z polskich hipermarketów.

Kwitki

Aplikacja umożliwia łatwe i szybkie skanowanie paragonów fiskalnych i archiwizuje je w pamięci telefonu. Mechanizm rozpoznawania treści automatycznie zapisuje w systemie dane z każdego kwitka. Poszczególne rachunki można oznaczyć odpowiednią kategorią, a na koniec miesiąca program sumuje wydatki dla każdej kategorii i tworzy raport. Dodatkowo program automatycznie aktualizuje wcześniej przygotowaną listę zakupową w oparciu o informacje z paragonów.

Clarity Money

Aplikacja korzysta z uczenia maszynowego do analizy danych i pomaga podejmować trafne decyzje dotyczące wydatków. Organizuje rachunki za pomocą automatycznego śledzenia wydatków, pomaga zorganizować budżet poprzez analizę wydatków, oszczędności, zadłużenia i konta inwestycyjnego w jednym miejscu. Informacje i dane osobowe są chronione wielopoziomowymi zabezpieczeniami, choć oczywiście tak jak w przypadku każdej aplikacji posiadającej dostęp do kont bankowych, warto zaopatrzeć się w sieć VPN. Co to jest VPN? Wirtualna sieć prywatna, która szyfruje dane uniemożliwiając hakerom włamanie się na komputer czy telefon.

Mint

Mint to nie jeden zbiór wydatków lecz dzieli się na kategorie, spośród których każda jest uważana za osobny budżet. Aplikacja automatycznie sugeruje kwoty budżetu na podstawie analizy historii wydatków w każdej kategorii, ale można także dostosować te kwoty lub utworzyć własne budżety w skali tygodniowej, miesięcznej lub jednorazowo. W przypadku budżetów miesięcznych, można wybrać opcję, aby wszystkie niewydane lub nadmierne środki zostały przeniesione na następny miesiąc, co może być przydatne podczas pracy ze zmiennymi wydatkami.

Bloomberg

Aplikacja zapewnia kompleksowy dostęp do globalnych informacji biznesowych, giełdowych i finansowych oraz zmiennych trendów, takich jak bitcoiny i kryptowaluty. Można  dostosować aplikację do monitorowania osobistego portfela i otrzymywać regularne powiadomienia o pozycjach giełdowych i podsumowanie informacji finansowych i korporacyjnych oraz dodatkowe informacje i analizy. Bloomberg zapewnia najnowsze dane rynkowe dotyczące spersonalizowanego portfela i dla wybranego regionu, w tym indeksy akcji, kontrakty futures, obligacje, towary i waluty. Oferuje również dostęp do telewizji Bloomberg na żywo bez potrzeby subskrypcji telewizji kablowej lub satelitarnej.

Artykuł sponsorowany

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz