Powrót

Aplikacje mobilne ułatwiające życie

Smartfonów używamy dziś właściwie do wszystkiego. Słuchamy muzyki, gramy w gry, oglądamy wideo i udzielamy się aktywnie w mediach społecznościowych. Innym zastosowaniem telefonów jest ułatwianie sobie wielu aspektów życia. Przedstawiamy listę kilku ciekawych aplikacji mobilnych, które przydadzą się nam na co dzień.

Yanosik

Antyradar i darmowa nawigacja tworzona przez kierowców, dla kierowców. Informuje o zagrożeniach, wypadkach, fotoradarach z niemal całej Europy i kontrolach policji. Ostrzega o sytuacji na drodze i ograniczeniach prędkości, lokalizacji oraz wskaźniku ekojazdy. Uruchamia się automatycznie wraz z włączeniem silnika pojazdu. Umożliwia korzystanie z trybu motocyklowego oraz mobilnego parkomatu. Pozwala również sprawdzić bez konieczności wychodzenia z samochodu czy przebywasz w strefie płatnego parkowania, czy w obecnej chwili obowiązują opłaty, a jeśli tak - to ile wynoszą.

Wifi Analyzer

Pokazuje najbliższe dostępne sieci Wi-Fi. Pomaga znaleźć mniej zatłoczony kanał dla routera bezprzewodowego. Aplikacja wyświetla sieci bezprzewodowe na wykresie, pokazując, na którym kanale działa każda sieć. Wifi Analyzer jest bezpłatny, obsługiwany przez reklamy. Oczywiście w przypadku częstego korzystania z sieci Wi-Fi zalecane jest używanie VPN, który zwiększa ochronę urządzenia mobilnego przed cyberprzestępcami oraz pozwala na dostęp do stron zablokowanych cenzurą, jak np. Facebook proxy.

LastPass

LastPass to zarządza hasłami przechowując dane osobowe, hasła i loginy w bezpiecznym pliku. Aplikacja generuje również nowe, unikatowe hasła oraz zapamiętuje do jakiej strony są używane i sama dokonuje bezpiecznego logowania. Rozpoznaje również wszelkie strony phishingowe, czyli próbujące wykraść nasze dane i nie dokonuje logowania na tych właśnie stronach.

TickTick

Aplikacja służy do tworzenia listy zadań do zrobienia, a następnie przypomina o ich wykonaniu. W razie potrzeby można udostępniać zadania innym użytkownikom. Aplikacja jest również wyposażona w kalendarz, widżety i funkcje notatek. Konto utworzyć można z adresem e-mail i hasłem lub uwierzytelniając się za pomocą Google, Facebooka lub Twittera. Interfejs to standardowa konfiguracja z trzema panelami: nawigacyjnym z listą zadań, dodatkowymi szczegółami każdego wybranego zadania i tworzeniem nowych list. Każde zadanie może mieć termin, tagi i ocenę priorytetową. Można duplikować pojedyncze zadanie i ustawić powtarzanie każdego zadania.

Remote Mouse

Aplikacja zmienia urządzenie mobilne – telefon komórkowy lub tablet w funkcjonalną, bezprzewodową myszkę do komputera, która zdalnie przewija slajdy lub pogłaśnia dźwięk czy zatrzymuje odtwarzanie oglądanego filmu. Remote Mouse spełnia również funkcję klawiatury i touchpada. Klawiatura obsługuje pisanie w różnych językach i ma funkcję zdalnego pisania głosowego.

VLC for Android

Czyli odtwarzacz wideo na telefonie z wysoką jakością obrazu znany użytkownikom komputerów w wersji na urządzenia mobilne. Interfejs jest bardzo przyjazny, a rozdzielczość odtwarzanych wideo naprawdę dobra –  aplikacja umożliwia nawet specjalne przyspieszenie, które pozwoli odtworzyć grafikę filmu z całą mocą procesora zwiększając jakość obrazu. Obsługiwane są wszystkie formaty, w tym MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS, Wv i AAC. Kodeki są dołączone bez potrzeby osobnego pobierania. Obsługuje również napisy.

Artykuł sponsorowany

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz