Powrót

Bitcoin Cash- jak zacząć?

Bitcoin Cash (BCH) jest jedną z nowszych kryptowalut. Powstała ona na skutek tzw. hard forka (rozwidlenia, rozgałęzienia) na Bitcoinie w grudniu 2017 roku. Dzięki temu zwiększyła się liczba transakcji, które można przetworzyć.

Bitcoin Cash- jak zacząć?

Bitcoin Cash (BCH) jest jedną z nowszych kryptowalut. Powstała ona na skutek tzw. hard forka (rozwidlenia, rozgałęzienia) na Bitcoinie w grudniu 2017 roku. Dzięki temu zwiększyła się liczba transakcji, które można przetworzyć.

Czemu BCH?

Bitcoin Cash rozwiązuje problemy, z którymi borykał się Bitcoin. BTC w tym momencie figuruje na rynku jako waluta głównie inwestycyjna, nie transakcyjna. Bitcoin Cash zaś zyskał udział w rynku, w szerszym spektrum zastosowań finansów konsumenckich i płatności. W porównaniu do BTC, BCH jest znacznie skuteczniejszy jako mechanizm płatności dla codziennych transakcji.

Kolejnym atutem BCH jest obniżony koszt transakcji. Dzięki temu, korzystając z B-Cash przekonasz się, że Twoje transakcje będą zatwierdzane szybciej i niższymi w porównaniu do BTC kosztami. Musisz jednak pamiętać aby sprawdzić koszty obsługi węzła i przechowywania pełnej historii transakcji.

Czym różni się Bitcoin Cash od Bitcoina?

Bitcoin Cash powstał na skutek tzw. hard forka z Bitcoinem. Oznacza to, że obie kryptowaluty mają wiele cech wspólnych, lecz występują między nimi znaczące różnice.

Wraz z wzrostem popularności, Bitcoin stawał się coraz mniej użytkowy. Stało się tak przez coraz wolniejszy przebieg transakcji. Powodem był limit rozmiaru każdego bloku wynoszący 1 MB. Rozmiar bloku Bitcoin Cash w 2017 roku wynosił 8 MB, a 2018 roku wzrósł do 32 MB. Oznacza to, że transakcje BCH przebiegają znacznie szybciej.

Algorytm kodowania

Bitcoin Cash dysponuje innym algorytmem kodowania niż Bitcoin. W praktyce oznacza to ochronę przed atakiem typu replay attacks.

Algorytm EDA

BCH posługuje się nowym algorytmem, który zwiększa stabilność kryptowaluty.

Gdzie kupić BCH?

Zakup bezpośredni

Bitcoin Cash kupisz bezpośrednio od osoby prywatnej, przez internet lub osobiście.

Krypto bankomat

Zlokalizuj najbliższy bankomat kryptograficzny, który oferuje BCH. Uważaj na stawki bankomatów, ponieważ mogą one różnić się od siebie.

Wymiana

Najprostszym sposobem pozyskiwania Bitcoin Cash jest cyfrowa giełda aktywów. Oferuje ona dużo możliwości: handel innymi kryptowalutami (Bitcoin czy Ethereum), użycie innej waluty fiducjarnej do zakupu Bitcoin Cash.

Kiedy będziesz wybierał sposób pozyskiwania kryptowaluty, powinieneś wziąć pod uwagę następujące czynniki: strukturę opłat, wolumen, reputację i najważniejsze (!), bezpieczeństwo. Zanim wybierzesz miejsce, w którym będziesz chciał ulokować swoje pieniądze, upewnij się, że jest ono bezpieczne, jak na przykład ten kantor internetowy.

Kiedy już wybierzesz sposób i miejsce wymiany kryptowaluty BCH, na pewno będziesz chciał dowiedzieć się jak kupić bitcoin cash. Po założeniu konta na portalu i przejściu całego procesu weryfikacji otworzy się przed Tobą wiele funkcji. Jeśli będziesz miał wątpliwości zawsze możesz skorzystać z pomocy poprzez e-mail, czat lub rozmowę telefoniczną (koszty według oferty operatora).

Czy Bitcoin Cash jest bezpieczną inwestycją?

Bitcoin Cash jest nie tyle inwestycją, co mechanizmem codziennych transakcji. Średnia wielkość bloku wydobywanego w łańcuchu bloków BTC jest większa, co niesie z sobą dwie zalety:

  • czas przetwarzania transakcji jest szybszy niż Bitcoin
  • opłaty transakcyjne są niższe niż BTC

Znany wszystkim Bitcoin jest tzw. złotym standardem kryptowalut, a Bitcoin Cash jest tańszą alternatywą dla elektronicznej gotówki. W tej chwili BCH jest mało promowany, przez co nie zyskuje tak dużej popularności. Kryptowaluta ta powinna jednak z czasem podwyższać swój prestiż, ponieważ nabiera własnej tożsamości i wychodzi z cienia swojego ,,starszego brata”.

Do czego służy Bitcoin Cash?

Gotówka elektroniczna

Bitcoin Cash jest przetwarzany przez sieć peer-to-peer w ten sam sposób, w jaki przetwarzany jest Bitcoin. Szybkość przetwarzania jest jednak prawie natychmiastowa, a opłata transakcyjna za B-Cash jest znacznie niższa. Celem BCH jest rzucenie wyzwania innym Altcoinom na rynku, które zyskują silną pozycję na rynku jako produktywny i użyteczny mechanizm płatności elektronicznych.

Waluta inwestycyjna

BCH można nazwać aktualizacją oprogramowania Bitcoin, która wykorzystuje tę samą technologię. Różnią się one tylko skalowalnością. Oznacza to, że jeśli będziesz trzymać Bitcoin Cash przez dłuższy czas, możesz zyskać dobry zwrot inwestycji.

Gdzie przechowywać Bitcoin Cash?

Gdy kupisz już swoje BCH, powinieneś znaleźć sposób na jego zabezpieczenie. Najlepszym sposobem na przechowywanie kryptowaluty jest portfel.

Portfel jest to aplikacja, która pozwala zarówno na przechowywanie jak i na wydawanie Twojego krypto.

Portfele mobilne i internetowe często ułatwiają transakcje. Portfele sprzętowe zaś, najlepsze są do gromadzenia i przechowywania krypto. Ważne jest, abyś przed wyborem spośród wyżej wymienionych alternatyw, podjął decyzję, co chcesz zrobić z Bitcoin Cash.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz