Powrót

Ciekawy tydzień na rynkach

Rozpoczynający się tydzień na rynku forex zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wydarzeniem najbardziej znaczącym jest oczywiście czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Od dwóch tygodni dyskutuje się o obniżce stóp procentowych do pierwszego w historii ujemnego poziomu: - 0,1%. Wydaję się, że rynki taką decyzję już wyceniły i inna decyzja mogłaby zaskoczyć. W środę poznamy raport ADP z amerykańskiego rynku pracy oraz kilka innych istotnych raportów. Czwartek to, oprócz posiedzenia EBC, decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, piątek to niemieckie dane o eksporcie i imporcie.

Dziś podano indeks PMI dla przemysłu kilku gospodarek europejskich, wszystkie poniżej oczekiwań. Szczególnie źle wygląda sytuacja we Francji, gdzie wskaźnik wyniósł 49,6 i oznacza to zmniejszenie produkcji w porównaniu do wcześniejszych pomiarów. Niemiecki indeks spadł z 52,9 do 52,3. Indeks dla całej Strefy Euro wyniósł 52,2 wobec oczekiwanych 52,5. O 14:00 poznamy dane o inflacji CPI z Niemiec, konsensus to 0,2% m/m i 1,1% r/r. O godzinie 16:00 opublikowany zostanie indeks ISM dla przemysłu w USA.

Niska rentowność polskiego długu – 3,70% dla obligacji 10-letnich – jest silnym wsparciem dla wyceny naszej waluty. W tym tygodniu możliwe jest zejście do poziomów 4,1250 – 4,13 PLN za euro, co otworzyłoby szansę na zejścia do wsparcia na 4,08 PLN/EUR. To jednak jest uzależnione w głównej mierze od sytuacji na szerokim rynku, w tym czwartkowej decyzji EBC.

Obecnie za euro należy zapłacić 4,1354 PLN, za dolara 3,0304 PLN a za franka 3,3856.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz