Powrót

Czym powinien się wyróżniać nowoczesny smartfon?

Telefon, z którego wykonywano jedynie połączenia i wysyłało wiadomości SMS to już zamierzchła przeszłość. Obecnie smartfon to w zasadzie mini komputer. Urządzenie obsługuje pocztę elektroniczną, umożliwia robienie zdjęć i kręcenia filmów. Większość modeli posiada czytnik linii papilarnych, żyroskop, czujnik zmierzchu. Urządzenie odtwarza muzykę ponadto, ma również zainstalowane gry i przeróżne aplikacje.

Czym powinien charakteryzować się nowoczesny smartfon?

Rozmiar ma znaczenie

Co najmniej 6-calowa przekątna wyświetlacza zapewnia wyrazisty i szczegółowy obraz, coraz częściej już w rozdzielczości 4K. Charakteryzuje się wyjątkowo realistycznym odwzorowaniem kolorów, wysokim kontrastem i obrazem ostrym jak brzytwa bez widocznych pikseli.

Odświeżanie ekranu również ma niebagatelny wpływ na jakość odbioru obrazu, płynność wyświetlania filmów, działania gier. Co istotne – odświeżanie co najmniej 90Hz nie męczy wzroku.

Mózg smartfona, czyli procesor

To kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Podobnie, jak w przypadku komputerów, tutaj także ilość rdzeni ma niebagatelne znaczenie dla płynności obsługi urządzenia. Wiadomo – im więcej, tym lepiej. 6 lub 8 rdzeni, każdy o taktowaniu co najmniej 1,5 GHz to gwarancja sprawnego funkcjonowania CPU.

Moc jest z nami

Moc, czyli wytrzymała i wydajna bateria o pojemności minimum 4000 mAh ma za zadanie zapewnić sprawne działanie smartfona przez długie godziny. Możliwość szybkiego lub bezprzewodowego ładowania to dodatkowy atut.

Uśmiech – do aparatu

A nawet aparatów. W kolejnych modelach popularnych marek smartfonów coraz powszechniej stosuje się kilka obiektywów, w tym szerokokątne i teleskopowe, zarówno z przodu, jak i z tyłu aparatu. Warto ponadto, aby nowy smartfon posiadał zoom cyfrowy i optyczny, wysoka rozdzielczość, duża matryca, stabilizator obrazu, podobnie jak w cyfrowych lustrzankach możliwość samodzielnego ustawienia parametrów, wartość przesłony – im niższa, tym lepiej.

Co jeszcze?

Zastosowane technologie, jak choćby WiFi, Bluetooth, żyroskop, akcelerometr, 4G (nawet 5G). LTE, dual SIM, nano SIM, obsługa kart Micro SD, NFC, GPS, czytnik linii papilarnych, czujnik zbliżeniowy, złącze audio, system operacyjny Android lub iOs. Wszystko to usprawnia działanie smartfona i poprawia bezpieczeństwo.

Wybór jest ogromny. Aby znaleźć smartfon wpisujący się w nowoczesne trendy oraz spełniający potrzeby jego użytkownika, warto zerknąć pod adres https://www.morele.net/kategoria/smartfony-280/.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz