Powrót

Dobra wycena złotego

Czwartek umocnił kwotowania złotego, który pozostaje na trzytygodniowych maksimach w stosunku do głównych walut. Za euro należy zapłacić 4,1566 PLN, za dolara 3,0466 PLN a za franka 3,4044 PLN. Nie miały na to wpływu niezbyt dobre dane z Europy (PMI Niemiec i strefy euro dla przemysłu poniżej oczekiwań, PMI Niemiec i strefy euro dla usług lepsze niż zakładano), nieco pomógł niewielki wzrost danych makro w Chinach.

W dzisiejszym kalendarium ważną pozycję zajmuje publikacja niemieckiego indeksu klimatu gospodarczego Instytutu IFO za maj o godzinie 10.00 (prognoza to 111 pkt. wobec 111,2 pkt. poprzednio) oraz dane o sprzedaży nowych domów w USA za kwiecień o godzinie 16.00 (prognoza 10,7%). Możliwa jest dalsza aprecjacja rodzimej waluty, ale w bardzo ograniczonym zakresie, z uwagi na fakt, że jak w każdy piątek, inwestorzy będą zamykać otwarte pozycje tak na giełdach, jak i na walutach.

Poniedziałek to w wielu krajach Memorial Day, w związku z czym, giełdy nie pracują, dlatego nie będzie żadnym zaskoczeniem dzisiejszy marazm na rynkach i znikomy wolumen.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz