Powrót

EUR/USD na 8-miesięcznych minimach

Próba umocnienia polskiej waluty obserwowana wczoraj utrzymała się jedynie na krótko. Dziś rano złotówka wyraźnie straciła do dolara amerykańskiego przełamując opór na 3,0770. Zobaczymy czy jest to jedynie krótkotrwała korekta czy nowa tendencja. Związane jest to ze słabym eurodolarem, który przy kursie 1,3447 jest na najniższym poziomie od ośmiu miesięcy. Obecna wycena podstawowych walut kształtuje się następująco: 4,1410 EUR/PLN, 3,0810 USD/PLN oraz 3,4090 CHF/PLN.

Wczorajsze słabe dane GUS-u o sprzedaży detalicznej za czerwiec (1,2% wobec konsensusu 4,1%) wzmogły pytania dotyczące możliwości obniżenia stóp procentowych. Rentowność obligacji spadła najniższych od ponad roku poziomów, a zapisy na aukcji polskich obligacji przekroczyły ponad czterokrotnie podaż.

Dzisiaj o godzinie 14.00 GUS opublikuje wskaźnik ufności konsumenckiej, wcześniej poznamy Indeks PMI przemysłu i usług dla Niemiec (konsensus kolejno 52 i 54,5) – godzina 9.30 oraz Indeks PMI przemysłu i usług w Strefie Euro (konsensus 51,7 i 58,7). Dobre dane powyższych wskaźników powinny pomóc złotówce.

O godzinie 10.00 poznamy wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie domniemanych nielegalnych więzień CIA w Polsce. Wydarzeniem dnia będzie jednak ogłoszenie pakietu nowych sankcji wobec Rosji. Doświadczenie ostatnich tygodni pokazuje jednak, że nie powinny mieć one wielkiego znaczenia dla rynków finansowych.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz