Powrót

Jak inwestować w walutę?

Strefa inwestora

Wiele osób posiadających oszczędności na koncie zastanawia się, w jaki sposób je zainwestować i pomnożyć. Zazwyczaj szukają one najlepszych inwestycji, które gwarantują duży zwrot, a jednocześnie są bezpieczne. Oczywiście znalezienie takiej inwestycji nie jest zadaniem prostym i często musimy mieć sporo szczęścia, ale kto nie próbuje, ten szampana nie pije. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na inwestycje. Być może jakiś przypadnie wam do gustu.

Oczywiście to w co będziemy inwestować, w dużej mierze zależy od posiadane kapitału. Inaczej inwestujemy 1000 zł, a inaczej na przykład 100.000 zł. Każda forma inwestycji może jednak być opłacalna. Poznajmy ciekawe instrumenty w zależności od naszych możliwości.

Obligacje skarbowe

Od wielu już lat to najbezpieczniejszy sposób na inwestowanie. Wynika to z tego, że obligacje emitowane są przez skarb państwa, tym samym państwo gwarantuje ich wykup. W takiej sytuacji stracić możemy tylko w przypadku bankructwa kraju. Jest to bezpieczny sposób inwestowania, ale należy mieć na uwadze fakt, że dużego zysku na obligacjach spodziewać się nie możemy. Tego rodzaju inwestycje to dobry początek dla osób stawiających pierwsze kroki jako inwestorzy. W wielu wypadkach obligacje mogą okazać się lepszą opcją niż inwestycja w lokaty bankowe czy też konto oszczędnościowe.

Inwestycja w waluty

Kolejnym pomysłem jest inwestowanie w waluty obce. Tutaj jednak ryzyko jest dość duże. Z jednej strony mamy dużą szansę na znaczny zysk, ale z drugiej strony duże ryzyko straty. Dlatego taki rodzaj inwestycji nie powinien być brany pod uwagę przez początkujących inwestorów.

Inwestycje w nieruchomości

Dla osób posiadających większą kwotę dobrym pomysłem będzie inwestowanie w nieruchomości. Tutaj do wyboru mamy kilka możliwych opcji inwestycji. Możemy inwestować i czekać jak nieruchomość zdrożeje sprzedając ją z zyskiem. Możemy inwestować w nieruchomości w celach wynajmu. Trzecią opcją jest tak zwany flipping. Polega to na kupowaniu nieruchomości, remontowaniu jej i sprzedawaniu ze znacznym zyskiem. Każda z tych opcji inwestycji ma swoje plusy i minusy. Zazwyczaj jednak na każdej inwestycji w nieruchomości w długim czasie jesteśmy w stanie zarobić.

Inwestycje na giełdzie

Dla osób trochę bardziej doświadczonych dobrym pomysłem mogą być inwestycje na giełdzie. Dzięki internetowi i szerokiej gamie aplikacji możemy inwestować zarówno na rynku polskim jak i również na rynkach zagranicznych. Na rynku krajowym mamy większą możliwość śledzenia informacji i statystyk a tym samym dokładniejszej analizy rynku.

Metale szlachetne, monety i dzieła kolekcjonerskie

Powyżej opisałem najbardziej tradycyjne sposoby inwestycji i pomnażania kapitału. Dobrym miejscem na szukanie pomysłów na inwestycje jest strefa inwestora. Są też mniej znane metody, ale również bardzo skuteczne. Inwestować możemy miedzy innymi w metale szlachetne. Najpopularniejsze oczywiście jest złoto lub srebro, ale jeżeli chcesz inwestować w inne metale, to musisz skorzystać ze specjalnych aplikacji lub programów. Dają one możliwość kupna różnych metali szlachetnych na giełdach całego świata. Za pomocą specjalnych funkcji w aplikacji możemy śledzić bieżące kursy i ich wahania. Daje nam to możliwość mierzenia nastrojów inwestorów.

Dobrym pomysłem jest również skupowanie monet kolekcjonerskich zarówno nowych jak i starych. Inwestować można również w znaczki lub dzieła sztuki. Jednak w tych dwóch ostatnich przypadkach musimy się na tym znać, aby nie paść ofiarą oszustów.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz