Powrót
z cashbackiem

Jeśli zakupy świąteczne, to tylko online i z cashbackiem

Za każdym razem, gdy zbliżają się Święta wydajesz zbyt dużo pieniędzy? Może to dlatego, że przepłacasz na świątecznych prezentach. W tym wpisie pokazujemy sposoby na to, jak kupować je taniej. Najprostszym z nich są zakupy przez Internet i skorzystanie z programu cashback. Tylko za jedną transakcję program cashback może przynieść nawet kilkadziesiąt złotych oszczędności. 

Spekulacje odnośnie cen przed świętami się nie kończą i raczej są ponure. Sprowadzają się do tego, że przed Bożym Narodzeniem ceny są wysokie, a po Nowym Roku wszystko tanieje. Pytanie jest więc o to, jak kupować świąteczne prezenty tanio i przed świętami? Statystycznie rzecz biorąc, na święta Polacy wydają 272 EUR, z tego na świąteczne prezenty przeznaczymy ok. 123 EUR[1] . Dzięki kupowaniu prezentów przez Internet i programom typu cashback, część wydanej na prezenty kwoty możemy odzyskać. Zobacz, jak to zrobić.

z cashbackiem

Prezenty kupuj online na początku grudnia

Kupowanie prezentów w wigilię w galeriach handlowych to schemat do którego powraca większość z nas.

Łatwo w niego wpaść przez świąteczną bieganinę, brak czasu i organizacji. W efekcie 24 grudnia wybieramy się do galerii handlowej i kupujemy na prezenty świąteczne cokolwiek, nie wiedząc nawet czy cena jest adekwatna, czy zawyżona. Zresztą, właśnie na taki schemat liczą sprzedawcy: presja czasu w połączeniu z  utratą czujności mogą sprawić, że kupimy wszystko i za każdą cenę. Wtedy właśnie przepłacamy najwięcej za świąteczne prezenty.

Ale w tej kwestii nie jesteśmy bezradni. Możemy podejść do zakupu gwiazdkowych prezentów metodologicznie i zorganizować je zupełnie inaczej:

 • Nad zakupami zyskamy kontrolę, dzięki temu, że z początkiem grudnia sporządzimy konkretną listę prezentów.
 • Następnie sprawdzimy cenę prezentów świątecznych w porównywarkach cen online.
 • Kupimy prezenty przez Internet w sklepie, który oferuje najniższą cenę w danym czasie. Lepiej sprawdzić też, czy przesyłka jest darmowa, choć coraz częściej należy ona do standardów (tak samo jak gwarancja dotarcia przesyłki przed świętami).

z cashbackiem

Wykorzystaj możliwości programów cashback

Teraz czas na odzyskanie części wydanej kwoty za gwiazdkowe prezenty. Kupując prezenty przez Internet, dzięki rejestracji w programie typu cashback otrzymasz zwrot części pieniędzy, przez co ich cena będzie jeszcze niższa. To jedyny sposób na to, żeby w zamian za zakupy otrzymać realne pieniądze, a nie np. bon na kolejne produkty. Program cashback pozwoli odzyskać od 4% do 10% wartości świątecznych prezentów. Na przykład: jeśli tak jak statystyczny Polak kupisz prezenty świąteczne za 532 PLN i weźmiesz udział w programie cashback, to możesz otrzymać nawet 53 PLN z powrotem na swoje konto.

Jak zacząć korzystać z programu cashback?

 • Zarejestruj się w wybranym programie cashback (najlepiej wybierz ten, który oferuje najwyższe zwroty ze sklepu, w którym najczęściej kupujesz online).
 • Z dostępnych sklepów w programie cashback znajdź ten, w którym chcesz dokonać zakupu (np. AlieExpress, eBay, Allegro, Zalando, Amazon.de, Etsy)
 • Przejdź do wybranego sklepu poprzez link z programu cashback, zapłać za produkt i poczekaj do 48h na zwrot środków.

z cashbackiem

Świąteczny bonus: Złote Konto Tipli

Z okazji zbliżających się Świąt dla Wszystkich Czytelników mamy świąteczną niespodziankę: Złote Konto Tipli. Każdy z Was, kto dołączy do programu cashback Tipli.pl poprzez ten LINK, otrzyma Złote Konto Tipli.pl, które uprawnia do otrzymywania o 20% wyższych zwrotów za swoje zakupy. Złote Konto Tipli.pl jest ważne przez 31 dni od momentu jego aktywacji i oferuje zwroty z blisko 250 najpopularniejszych sklepów internetowych.

z cashbackiem

Szukaj prezentów świątecznych także w zagranicznych sklepach online

Błędem podczas kupowania świątecznych prezentów jest także to, że ograniczamy się wyłącznie do sklepów online z Polski. Dlaczego? W rzeczywistości założenie, że polskie sklepy mają dla Polaków najlepsze ceny produktów nie jest zasadne, a wybrane markowe ubrania, obuwie, kosmetyki, perfumy czy sprzęt elektroniczny mogą być oferowane po znacznie lepszej cenie w sklepach online z USA czy Wielkiej Brytanii. A może chcemy sprezentować komuś konkretny gadżet? Wtedy nie można zapomnieć o chińskich platformach, gdzie ceny są niskie bez wyprzedaży.

Nim zamówimy prezenty świąteczne zza granicy, powinniśmy:

 • Sprawdzić metodę płatności w danym sklepie internetowym.
 • Przelać na swoje konto EUR lub USD, walutę którą zapłacimy za prezenty.
 • Dowiedzieć się, czy i ile zapłacimy za cło (dotyczy wyłącznie sklepów online z Chin lub USA) i/ lub podatek VAT (jeśli kupujemy z krajów Unii Europejskiej[2]).

Nie przegap: Jak najkorzystniej płacić za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych?

z cashbackiem

Kupuj karty podarunkowe za mniejsze pieniądze, niż wynosi ich nominalna wartość

O tym, czy karta podarunkowa jest dobrym pomysłem na prezent świąteczny spory nie milkną. Jeśli jednak uważasz, że to dobry pomysł, musisz wiedzieć, że karty podarunkowe można także kupować online i to poniżej ich wartości nominalnej np. kartę podarunkową w wysokości 100 zł można kupić za 80 zł. Na bieżąco o tym, gdzie kupić najtaniej karty podarunkowe dowiesz się np. z serwisów takich jak groupon.pl lub pepper.pl.

z cashbackiem

Podsumowując - Jeśli zakupy świąteczne to tylko online i z cashbackiem

Okazuje się, że kupowanie prezentów świątecznych niewiele ma wspólnego z oszczędnościami, jeśli nie kupujemy ich online i nie korzystamy z programów typu cashback. Mamy nadzieję, że nasze sposoby na oszczędzanie pieniędzy przydadzą się Wam przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, tak samo jak nasza świąteczna, cashbackowa niespodzianka. Właściwie to uważać trzeba tylko na jedno: aby zwroty gotówki w tym świątecznym pędzie, nie stały się powodem do nadmiernych zakupów.

Właśnie pokazaliśmy Wam kilka sposobów na to, jak zaoszczędzić pieniądze podczas kupowania świątecznych prezentów. Wybraliśmy te, które uważamy za najprostsze. Ale może znacie lepsze sposoby? Jeśli tak, podzielcie się nimi z nami w komentarzu.

[1] Zob. https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/wydatki-swiateczne-polakow-raport-deloitte-za-2018-rok/8eb9q7f, dostęp: 28.11.2019 r.

[2] Zob. Ile wynosi podatek VAT przy sprzedaży przez Internet w państwach Unii Europejskiej: https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/vat/index_pl.htm, dostęp: 29.11.2019 r.

[Głosów: 5   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

2 komentarze

 • Paulina

  2 września 2020

  Jeszcze jednym sposobem jest szukanie promocji na stronach które mają Kody Rabatowe 🙂 Zawsze można trafić na coś fajnego z rabacikeim 🙂

 • uga

  5 sierpnia 2021

  super wpis

Dodaj komentarz