Powrót

Konsolidacja na rynkach

Dzisiejsze kalendarium nie obfituje w znaczące dane makro, więc rynek nie otrzyma mocnych bodźców do zauważalnych wahań kursowych. Na rynku obserwowana jest konsolidacja i tak za euro należy zapłacić 4,1625 PLN, za dolara 3,0525 PLN a za franka 3,4037. Wczorajsze dobre dane makro po pobudce w USA spowodowały spadek kursu EUR/USD co niespecjalnie wpłynęło na złotówkę. Pod koniec dnia udało się jednak umocnić rodzimej walucie w stosunku do euro i franka jednocześnie nieznacznie tracąc do dolara.

O godzinie 9.00 poznaliśmy Wskaźnik Wyprzedzający Koniunkturę wg BIEC dla Polski, który był wyższy od prognozy (154 wobec zakładanych 152,5). O godzinie 11.00 opublikowane zostaną dane z Eurolandu dotyczące nastrojów konsumentów, w gospodarce, w usługach i w biznesie. Po południu dowiemy się o dynamice składania wniosków o kredyt hipoteczny w USA. Nie powinno mieć to większego znaczenia na wycenę walut, rynek wciąż wyczekuje na czerwcową decyzję EBC w sprawie obniżki stóp procentowych i ewentualnego wdrożenia programu skupu aktywów QE w regionie. W związku z tym inwestorzy uważniej posłuchają się słowom wiceszefa EBC Vitora Constancio, który wystąpi o godzinie 15.00.

Z technicznego punktu widzenia euro powinno konsolidować się w rejonach 4,1570 – 4,17 a frank w zakresie 3,40 – 3,4130. Dolar nie powinien przekroczyć oporu na 3,07, ale tu zauważalne jest oczekiwanie na sygnały z szerokiego rynku.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz