Powrót

Lekka poprawa nastrojów

Po okresie wzmożonej zmienności na rynku walutowym, tym razem za sprawą braku nowych, niekorzystnych doniesień z Ukrainy koniec ubiegłego tygodnia przyniósł lekką poprawę nastrojów na rynkach. Skorzystał na tym wespół z innymi walutami z regionu nasz złoty, umacniając się w stosunku do głównych walut na koniec piątkowej sesji do poziomów: 4,17 zł za euro, 3,03 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,42 zł względem franka szwajcarskiego. Należy jednak mieć na uwadze, że piątkowe gwałtowne spadki wartości walut względem złotego, poza polepszeniem ogólnej poprawy nastrojów wśród inwestorów, traktować należy głównie, jako zamykanie pozycji przed weekendem.

W tym tygodniu kluczowymi dla notowań naszej waluty, będą dwa wydarzenia: posiedzenie EBC w czwartek i piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Szczególnie decyzja EBC i po niej konferencja Prezesa Draghiego, może okazać się szczególnie istotne dla sytuacji na rynku walutowym. W tym kontekście dużą uwagę skupi podany dziś poprzez Eurostat wstępny odczyt wskaźnika inflacji za marzec w strefie euro. Analitycy oczekują, że inflacja wyhamuje do 0,6% z 0,7% rok do roku. Jeśli natomiast okaże, się że odczyt odbiega znacznie od konsensusu, stworzy to dodatkowe pole do spekulacji, co do decyzji EBC w sprawie stóp procentowych.

Rynki bacznie będą śledzić również dzisiejsze przemówienie prezes Fed. Sygnałem do umocnienia się waluty amerykańskiej będą plany szybszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed. Generalnie do czwartku, niewiele będzie się działo na parach złotowych. Kurs złotego może oscylować w wąskim przedziale 4,17- 18 za euro, i 3,03-3,04 za dolara.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz