Powrót

Na rynku względny spokój

Od poniedziałku panuje względny spokój na naszym rynku walutowym. Złoty jest stabilny. Inwestorzy oczekują już na czwartkowe posiedzenie EBC oraz dane z amerykańskiego rynku pracy (również w czwartek), które to informacje mogą zdynamizować obecną sytuacje na rynku.

Jeśli chodzi o dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne to warto obserwować odczyty Indeksu PMI dla przemysłu dla poszczególnych krajów europejskich oraz Strefy Euro. Poznany już rano odczyt dla polskiego przemysłu rozczarował kolejny miesiąc z rzędu. Spadł on w czerwcu do 50,3 pkt. z 50,8 pkt. miesiąc wcześniej, przy oczekiwaniu wzrostu do 51 pkt. Sugerują na dalsze wyhamowywanie rocznej dynamiki produkcji przemysłowej w Polsce.

Dziś rozpoczyna się również dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, której decyzje w sprawie stóp procentowych poznamy jutro. Zdaniem większości ankietowanych ekonomistów pozostaną one na obecnym poziomie.

Obecnie za euro trzeba zapłacić 4,1550 PLN, za dolara amerykańskiego 3,0400, a za franka szwajcarskiego 3,4240.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz