Powrót
PSD2

Nadciąga PSD2. Co dyrektywa UE zmieni w Kantoronline.pl?

PSD2, czyli nowa dyrektywa unijna w sprawie usług płatniczych wejdzie w życie 14 września 2019 r. Jej cel: zwiększyć bezpieczeństwo transakcji elektronicznych. Wszystkie instytucje płatnicze w kraju będzie obowiązywać tzw. silne uwierzytelnianie. Dodatkowe zabezpieczenia wprowadzi także Kantoronline.pl. 

Nowa dyrektywa Unii Europejskiej ma sprawić, że transakcje elektroniczne będą bardziej bezpieczne i odporne na działania cyberprzestępców. Instytucje płatnicze mają obowiązek wprowadzić silne uwierzytelnianie (SCA – Strong Customer Authentication) podczas logowania użytkownika. Czym jest silne uwierzytelnianie? To potwierdzenie tożsamości za pomocą przynajmniej dwóch niezależnych od siebie elementów. 

PSD2

 

W jaki sposób wdrożyliśmy PSD2, aby wymiana walut była jeszcze bardziej bezpieczna?

Do tej pory, aby zalogować się do Kantoronline.pl wystarczyło wpisać email oraz hasło. Aby spełnić wymogi nowej dyrektywy UE i lepiej chronić dostęp do środków naszych użytkowników wprowadziliśmy nowy, dwuetapowy sposób logowania do serwisu. Od 13 września 2019 r. logowanie do Kantoronline.pl będzie możliwe po dodatkowym potwierdzeniu kodem SMS. Jednorazowy kod SMS będzie wysłany za każdym razem podczas logowania się do serwisu na numer telefonu podany w czasie rejestracji konta.

Nie przegap: Czy bezpiecznie jest wymieniać walutę w kantorze internetowym?

Od kiedy nowy sposób logowania Kantoronline.pl będzie aktywny?

Nowy sposób logowania Kantoronline.pl będzie aktywny od 13 września 2019 r. Dlatego zalecamy, aby ewentualny błędny numer telefonu poprawić do 12 września 2019 r. Pozowli to uniknąć sytuacji braku kodu SMS po 13 września 2019 r. Błędny numer telefonu można łatwo poprawić logując się do Panelu Klienta i przechodząc do zakładki: Ustawienia/ Moje dane.

PSD2

Czy coś jeszcze zmieni się w Kantoronline.pl?

Poza wprowadzeniem nowego sposobu logowania, pozostałe zasady korzystania z Kantoronline.pl nie zmienią się.  Nowe kody SMS nie wpłyną na atrakcyjność naszej oferty ani na wysokość opłat w tabeli Koszty realizacji przelewów. Dodatkowe zabezpieczenie logowania do konta wymagało nowego zapisu w Regulaminie. Dlatego z dniem 13 września 2019 r. w życie wejdzie nowy Regulamin serwisu Kantoronline.pl - przeczytaj go.

Gdzie można zapoznać się z dyrektywą PSD2?

Z pełną treścią nowej dyrektywy unijnej PSD2 w języku polskim można zapoznać się tutaj.

Podsumowując - Nadciąga PSD2. Co dyrektywa UE zmieni w Kantoronline.pl?

W kwestii  nowych przepisów unijnych warto sobie uświadomić jedną rzecz. Poprzednia dyrektywa unijna (PSD) dotycząca usług płatniczych zaczęła obowiązywać w 2007 roku. Był to czas, gdy rachunki opłacaliśmy gotówką na poczcie lub w banku, a wymiana waluty przez Internet pozostawała jeszcze w fazie koncepcji. Nowe sposoby płatnicze wymagają nowych przepisów, także ze względu na bezpieczeństwo środków użytkowników. Dlatego wszyscy - powinniśmy zmiany wprowadzane przez nową dyrektywę traktować jako korzyść dla siebie i gwarant tego, że transakcje będą przeprowadzane w bezpieczniejszy sposób.

Nie przegap: Skandaliczne sztuczki hakerów cz. 1

Czekamy na Wasze reakcje dotyczące wprowadzenia nowej dyrektyw unijnej PSD2. Dajcie znać, czy uważacie, że dyrektywa PSD2 jest faktycznie potrzebna?

[Głosów: 6   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz