Powrót

Gdzie najlepiej założyć konto walutowe?

Czasy, w których walutę wymieniało się wyłącznie „z ręki do ręki” powoli odchodzą do lamusa. Dzięki ułatwieniom wprowadzonym przez banki (konta walutowe) i kantory internetowe (niskie spready), walutami można operować zarówno w sposób bezgotówkowy, jak i gotówkowy. A to oznacza, że proces wymiany, jak i samo korzystanie z obcych walut stało się wygodniejsze, tańsze i bezpieczniejsze. Dowiedz się, gdzie najlepiej założyć konto walutowe oraz jak je wykorzystać do wprowadzenia oszczędności w swoim portfelu. Stąd możesz dowiedzieć się zasadach rządzących rynkiem walutowym.

Konto walutowe to rachunek rozliczeniowy (lub rozliczeniowo-oszczędnościowy), na którym można gromadzić środki w obcej walucie i wypłacać je w dowolnym miejscu na świecie, a także odbierać i przesyłać przelewy. I powodów by założyć takie konto jest naprawdę wiele. Nie trzeba mieć kredytu we frankach, ani pracować lub studiować za granicą, by prowadzenie go było korzystne. Konto walutowe jest przydatne także dla tych, którzy wakacje spędzają za granicą. Specjalnie dla Was przeanalizowaliśmy oferowane przez banki rachunki w obcych walutach i wybraliśmy 5 (naszym zdaniem) najlepszych. Przejrzysta forma zestawienia z pewnością ułatwi podjęcie decyzji.

#Alior Bank

Głównymi atutami konta walutowego w Alior Banku są dość niskie opłaty za korzystanie z konta i karty do rachunku, która dodatkowo może posiadać opcję płatności zbliżeniowych i internetowych. Warto również zwrócić uwagę na to, że bank swoją ofertę kieruje do wszystkich: nie trzeba posiadać rachunku w złotówkach, by założyć w nim konto walutowe. Co więcej, Alior Bank współpracuje z wieloma kantorami internetowymi, dzięki czemu przelew środków pomiędzy kantorem, a bankiem może trwać tylko 15 minut! W Alior Banku założysz konto w euro, funtach, frankach szwajcarskich i dolarach amerykańskich.

1

 

#mBank

Oferta kont walutowych w mBanku jest równie ciekawa, jednak kierowana jest wyłącznie do klientów tego banku. Będąc nim, można liczyć na stosunkowo tanie przelewy, a nade wszystko na usługę bardzo przydatną dla podróżujących: bezpłatne wypłaty gotówki za granicą. Dodatkowym atutem jest fakt, że rachunek w GBP i USD to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z oprocentowaniem 0,3%. Sprawdź, ile zapłacisz za poszczególne usługi:

3

#Bank Zachodni WBK

Co jest największą zaletą rachunku walutowego w Banku Zachodnim WBK? To, poniekąd, opcja pośrednia pomiędzy kontami walutowymi w Alior Banku i mBanku. Przede wszystkim można tu założyć nie tylko konto walutowe rozliczeniowe, ale także oszczędnościowe. Zwróć uwagę na to, że karta do rachunku ma stosunkowo niewielką opłatę. W BZWBK dostępne są konta w walucie takiej jak: euro, frank szwajcarski, dolar amerykański oraz funt. Prowadząc konto w BZWBK, z pewnością trzeba pilnować salda konta, żeby przypadkiem nie uiścić opłaty za prowadzenie rachunku.

2

#Bank SMART

Jest jeden minus korzystania z konta walutowego w SMART Banku. Dla niektórych niewielki, dla innych może stanowić problem. Chodzi o to, że opłaty za posiadanie karty do konta walutowego są tu stosunkowo wysokie. Sam musisz ocenić, czy ta opcja będzie dla Ciebie opłacalna, bowiem poza tym bank posiada wiele należących do rzadkości plusów, m.in. bezpłatne przelewy SEPA oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą. Z drugiej strony jednak, jest to jedyna z przedstawionych przez nas ofert kont, w których nie można założyć konta walutowego we frankach szwajcarskich.

4

#PKO Bank Polski

Jeśli chciałbyś mieć nie walutowe, ale wielowalutowe konto i posiadać do niego jedną kartę, najlepiej jeśli wybierzesz PKO Bank Polski. Dużym udogodnieniem jest z pewnością fakt, że jest obciążone dosyć niską opłatą za kartę. Wprawdzie PKO Bank Polski oferuje także możliwość prowadzenia konta w takich walutach jak: korony norweskie, korony duńskie i korony szwedzkie. Niemniej jednak, kartę płatniczą otrzymasz wyłącznie do rachunku prowadzonego w euro, funtach lub dolarach amerykańskich.

5

#Uwaga!

Pamiętaj, by przed założeniem konta walutowego w banku dokładnie sprawdzić przypisaną do niego tabelę opłat i prowizji. Może się okazać, że szczegółowe zapisy zmienią zupełnie atrakcyjność danej oferty. Po pierwsze koniecznie dowiedz się, czy przelew będący zagraniczną rentą lub emeryturą jest płatny. Może się zdarzyć, że przelew przychodzący na rachunek walutowy będzie wprawdzie bezpłatny, jednak pod warunkiem, że nie będzie to zagraniczna renta lub emerytura. Po drugie, zwróć uwagę na to, czy zapisy o wypłacaniu środków z bankomatów dotyczą wszystkich bankomatów, czy z konkretnej sieci. Po trzecie przekonaj się, czy dodawana do rachunku bezpłatna karta płatnicza podporządkowana jest dodatkowym warunkom: np. zrealizowaniu transakcji na określoną kwotę w danym czasie.

#Zyski

Co zyskasz dzięki założeniu konta walutowego? Od tej pory będziesz mógł wymienioną walutę w kantorze internetowym wypłacać w gotówce zawsze wtedy, gdy będziesz jej potrzebował, bez względu na to, w której części świata się znajdujesz. Można to powiedzieć inaczej: konto walutowe jest dla Ciebie, jeśli nie lubisz tracić na przewalutowaniu, a do słowa „światowy” przywiązujesz więcej, niż marginalną uwagę.

* Kantoronline.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne różnice, bądź zmiany w prezentowanych ofertach kont walutowych.

[Głosów: 6   Average: 2.8/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Comment(1)

  • moron

    5 lipca 2017

    Walutowe konto w Nest Banku jest bardzo dobre.

Dodaj komentarz