Powrót

Nerwowy dzień na rynkach

Wydarzeniem dnia jest zakończenie dwudniowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej i na tym skupia się uwaga inwestorów. O godzinie 19.00 poznamy decyzje w sprawie stóp procentowych, a pół godziny później rozpocznie się konferencja prasowa szefowej tej instytucji Jennet Yellen. Odbiór jej słów powinien tradycyjnie ukształtować trend na kolejne dni. Jest szansa na bardziej „jastrzębi” ton, a to za sprawą świetnych danych o nowych miejscach pracy w lutym (242 tys.) i najwyższej od trzech lat inflacji bazowej PCE na poziomie 1,7%. Część obserwatorów spodziewa się sugestii o możliwości podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym półroczu.

Poranne notowania eurodolara przynoszą umocnienie waluty zza oceanu i skutkują spadkiem wartości złotego tak do euro jak i do dolara. O godzinie 14.00 GUS opublikuje szereg danych za luty, z których najbardziej istotne to zmiana wysokości wynagrodzenia (konsensus 3,8% r/r), zatrudnienia (2,4% r/r) oraz inflacja bez cen żywności i energii (0,1% r/r). Ze Stanów kwadrans później warto zwrócić uwagę na zmianę w produkcji przemysłowej w lutym (szacowany spadek o 0,2% m/m). Dzień będzie zapewne stał pod znakiem znacznych wahań kursowych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz