Powrót

Niepewność na rynkach

Początek tygodnia nie przyniósł zasadniczych zmian na wycenie polskiej waluty. Było to spowodowane pustym kalendarzem makroekonomicznym oraz dniem wolnym od handlu w Japonii w dniu wczorajszym. Inwestorzy uważnie przyglądają się relacjom UE – Rosja po zeszłotygodniowej katastrofie samolotu malezyjskich linii lotniczych we wschodniej Ukrainie. Rozszerzenie sankcji przez Unię i USA z pewnością nie pomoże walutom tzw. emerging markets. Już teraz euro utrzymuje się na trzytygodniowych maksimach. Poranne notowania pozostają jednak na stabilnym poziomie, za euro musimy zapłacić 4,1450 PLN, za dolara 3,0635 PLN a za franka szwajcarskiego 3,4105 PLN.

Dzisiaj o godzinie 14.00 GUS opublikuje dane o koniunkturze w przemyśle, handlu detalicznym i w budownictwie. Tradycyjnie nie powinny one mieć bezpośredniego wpływu na wycenę złotówki, ale mogą stać się istotnym przyczynkiem do dyskusji o możliwości obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Już teraz rynek wycenia obniżkę stóp o 25-50 pkt bazowych w najbliższym półroczu.

O godzinie 14.30 poznamy wartość inflacji CPI w USA (konsensus 0,3% m/m oraz 2,1% r/r), a o 16.00 dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym i indeks FED z Richmond. Publikacja powyższych danych z pewnością wpłynie na większą aktywność inwestorów w porównaniu z wczorajszym, pełnym marazmu handlu na rynkach.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz