Powrót

Pakiet danych makro przed jutrzejszą decyzją EBC

Dzisiejszy kalendarz obfituje w publikacje danych makro tak z Europy jak i zza oceanu. Poznamy weryfikacje indeksu PMI usługi dla Niemiec (konsensus 56,4 pkt.) oraz dla Eurolandu (53,5 pkt.). Podana zostanie weryfikacja danych PKB dla strefy Euro (konsensus 0,2% kwartał do kwartału). Dane te musiałyby znacznie odbiegać od prognoz, aby mogły wpłynąć na kursy walut. Po południu natomiast będziemy świadkami wysypu danych z USA. Rozpocznie je raport ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym za maj – prognoza to 213 tys. osób. o 14:15. Następnie dane o wydajności pracy – prognoza 2% kwartał do kwartału i bilans handlu zagranicznego za kwiecień – prognoza minus 40.5 mld USD. O 15:45 opublikowany zostanie indeks PMI dla usług – konsensus 58,4 pkt. oraz publikacja dnia o godzinie 16:00, czyli indeks ISM usługi z konsensusem 55,5 pkt. Ten ostatni indeks jest często impulsem dla byków do zakupów.

Wczorajsza konferencja po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zaskoczyła obserwatorów, w przeciwieństwie do samej decyzji Rady, która pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie, o czym pisaliśmy wczoraj. Profesor Belka nie wykluczył obniżki stóp procentowych w najbliższych miesiącach, choć jak sam przyznał jest to mało prawdopodobne. Wystarczyło to, żeby kursy walut wzrosły, jednak nie była to trwała tendencja.

Inwestorzy oczekują oczywiście na jutrzejsze posiedzenie EBC w sprawie stóp procentowych, należy założyć, że decyzja inna niż obniżka stóp o 10 – 15 pkt. bazowych będzie rozczarowująca. Poranna wycena polskiej waluty wygląda następująco: 4,1531 PLN/EUR, 3,0514 PLN/USD oraz 3,3973 PLN/CHF.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz