Powrót
pożyczki online

Pożyczki online: wszystko co chciałbyś o nich wiedzieć

Internet stał się istotną częścią naszego życia. Za pomocą mediów społecznościowych prowadzimy życie towarzyskie, robimy zakupy w sklepach online, a także korzystamy z bankowości internetowej. Przyzwyczajamy się do tego, że coraz więcej spraw, także tych urzędowych, możemy załatwić za pomocą sieci. Trend ten nie omija branży produktów finansowych – coraz popularniejsze staje się branie pożyczek właśnie za pośrednictwem Internetu.

Bezpieczeństwo i wygoda

Bez wątpienia jest to wygodne – wystarczy wejść na stronę interesującej nas instytucji, wybrać odpowiedni produkt i wypełnić formularz online. Po pozytywnej weryfikacji kredytowej i zaakceptowaniu oferty, pieniądze zostaną przelane na nasze konto. Bez czekania w długich kolejkach i konieczności dopytywania się konsultanta o szczegóły oferty. Mimo to, wiele osób wciąż podchodzi do pomysłu wzięcia pożyczki przez Internet nieufnie. Niesłusznie, ponieważ w dobie dzisiejszego rozwoju technologii, banki i inne firmy świadczące usługi finansowe bardzo dbają o bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Spójrz, co możesz zyskać

Chyba największym plusem jest wymieniony już wyżej komfort usługi: wniosek bez problemu można złożyć korzystając ze swojego, domowego komputera, aby już wkrótce cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie. To świetna opcja dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na wycieczkę do banku. Również kiedy pilna potrzeba dodatkowej gotówki złapie nas niespodziewanie – na przykład na wyjeździe. Pożyczkę online możemy wziąć również za pośrednictwem smartfona bądź tabletu – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu.

Promocje i oszczędności

Z punktu widzenia instytucji udzielającej nam pożyczki, transakcje internetowe są o wiele tańsze niż te przeprowadzane w oddziałach. Dlatego też o wiele częściej możemy wśród nich znaleźć atrakcyjne promocje i okazje. Przeglądając wszystkie promocje o wiele łatwiej jest też znaleźć produkt, który będzie dostosowany dokładnie do naszych potrzeb.

W banku czy poza nim

Aby móc ubiegać się o pożyczkę online, wystarczy być pełnoletnim i mieć aktualny dowód tożsamości. Koniecznym warunkiem jest również stałe źródło dochodu, jednak niekoniecznie musi to być umowa o pracę. Pod uwagę mogą być brane także umowy o dzieło, zlecenie, renty lub emerytury. Również podejście do oceny zdolności kredytowej i oferowana kwota pożyczki mogą się różnić w zależności od instytucji. Banki na ogół nie udzielają kredytów na niewielkie kwoty i stawiają większe wymogi jeżeli chodzi o nienaganność naszej historii kredytowej. Pożyczki pozabankowe są zazwyczaj nieco bardziej elastyczne.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz