Powrót
praca za granicą

Praca za granicą. Oto 7 portali, dzięki którym znajdziesz pracę wszędzie!

Za niska wypłata, nudne stanowisko, brak awansu. W takich chwilach zawsze pojawia się ten sam pomysł: praca za granicą. U niektórych myśl ta powraca co roku, ale nie zostaje zrealizowana nigdy. Dziś prezentujemy 7 bezdyskusyjnie najlepszych portali z ofertami pracy za granicą. Dzięki nim znajdziesz pracę gdziekolwiek chcesz.

Znaleźć pracę za granicą na odległość nie jest łatwo. Nie każdy z nas ma krewnych w Wielkiej Brytanii lub w Niemczech, a wybór serwisów do szukania pracy za granicą jest tak duży, że łatwo się w nich pogubić. Dlatego dokonaliśmy ich selekcji, a następnie podzieliliśmy na kategorie - tak, abyś mógł łatwiej znaleźć dokładnie taką pracę, jakiej szukasz.

praca za granicą

Praca za granicą – jaka?

Prezentowane przez nas portale podzieliliśmy na 3 kategorie, które nie będą pasowały do każdego. Pierwsza kategoria to portale o numerach 1-3: przydadzą się one tym osobom, które szukają pracy za granicą bez języka i najlepiej z zakwaterowaniem - są przede wszystkim nastawione na znalezienie pracy fizycznej. Druga kategoria to portale o numerach 4-6, w których najszybciej znajdą pracę osoby, które biegle posługują się językiem angielskim i są specjalistami w swojej dziedzinie np. szukają pracy jako lekarz, programista albo specjalista ds. HR. Do trzeciej kategorii należy portal o numerze 7, który najbardziej będzie przydatny dla tych osób, które chcą pracować za granicą w zamian za nocleg i wyżywienie np. po to, aby podszkolić swój język obcy lub zwiedzić miejsca, które są na obecną chwilę poza ich budżetem.

Nie przegap: Zróżnicowanie zarobków w pracy sezonowej za granicą. Porównanie stawek w krajach UE

1. EURES

Szukanie pracy w krajach Unii Europejskiej najlepiej rozpocząć od Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej, tzw. EURES. To darmowy portal, który pomoże Ci we wszystkim – od znalezienia oferty pracy, po pomoc w integracji w kraju docelowym, dopasowanie kursu językowego czy przygotowanie wymaganych dokumentów do aplikacji. Szukanie pracy na tym portalu jest proste, bezpieczne, a co najważniejsze - od razu otrzymujemy komplet informacji od pracodawcy. Z konsultantami EURES porozmawiasz na czacie, telefonicznie lub mailowo, po drodze uzyskując także informacje o tym, czy możesz ubiegać się o dofinansowanie na kurs językowy, zawodowy, bilety lotnicze lub zakwaterowanie w obcym kraju. Jeśli chodzi o oferty pracy, jest z czego wybierać – w bazie EURES jest ponad 3 600 000 ofert pracy od zagranicznych pracodawców.

praca za granicą

2. Pracujwunii.pl

Pracy fizycznej w krajach europejskich warto szukać także na portalu Pracuj w Unii. Spośród innych tego rodzaju serwisów, portal ten wyróżnia się opcją, dzięki której łatwo sprawdzisz  status prawny zagranicznego pracodawcy. Na portalu tym możesz wybierać spośród ponad 60 000 ofert pracy z kilkudziesięciu krajów Europy, przy czym ogłoszeń pracy bez znajomości języka jest ok. 15 000. Łatwo znajdziesz także tu oferty pracy bez doświadczenia oraz bez wymaganego CV, ponieważ takie opcje udostępniane są przy okazji filtrowania wyników wyszukiwania.

3. MyPolacy.de

Nie od dziś wiadomo, że Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy do Niemiec. Po pierwsze dlatego, że jest to kraj tuż "za miedzą", po drugie można liczyć w nim na wysokie zarobki, nawet podczas wykonywania pracy fizycznej. Dlatego też, ostatnim portalem dla osób, które szukają po raz pierwszy fizycznej pracy za granicą jest portal MyPolacy.de. Znajdziesz tu zarówno oferty pracy od prywatnych osób np. jako opiekun osób starszych, jak i oferty od niemieckich firm. Dodatkowo na portalu jest prężnie funkcjonujące forum, na którym można zadać pytanie, lub porozmawiać z osobami, które za granicą pracują od wielu lat.

praca za granicą

4. NordicJobs.io

Znasz język angielski i posiadasz wyższe wykształcenie? W takim razie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że interesuje Cię praca w krajach skandynawskich, które oferują wysoki standard życia i niebotyczne zarobki. Pierwszy portal, który powinieneś odwiedzić to NordicJobs.io, który udostępnia oferty pracy z Norwegii, Szwecji oraz Finlandii. Dzięki niemu w łatwy sposób odnajdziesz pracodawcę, który do swojego zespołu szuka inżynierów, elektryków, lekarzy albo specjalistów HR.

Nie przegap: Praca w Szwajcarii. Czy warto zarabiać we frankach?

5. LinkedIn

Podobno ponad 90% rekruterów z całego świata korzysta z LinkedIn do poszukiwania pracowników. Dlatego chcąc znaleźć pracę za granicą jako wykwalifikowany pracownik, koniecznie uzupełnij swój profil na LinkedInie w wersji angielskiej. Szukając pracy, najlepiej od razu stwórz alert z ofertami dostosowanymi do swoich wymagań. Aby zwiększyć szansę na odzew ze strony międzynarodowych firm, zacznij być aktywny w grupach dyskusyjnych. Prowadzenie merytorycznych dyskusji z innymi specjalistami, po prostu zwiększy zaufanie rekruterów do Ciebie.

praca za granicą

6. Indeed

Indeed.com jest amerykańską wyszukiwarką pracy, która działa w ponad 60 krajach i w 28 językach. Portal ten funkcjonuje już od ponad 15 lat, a oprócz ofert pracy, zbiera również opinie o pracodawcach, co w przypadku szukania pracy na odległość jest ważne i nadzwyczaj pomocne. Spośród innych tego rodzaju portali, Indeed wyróżnia się także zakładką „przeglądaj wynagrodzenia”, dzięki której łatwo sprawdzisz średnie zarobki na konkretnym stanowisku. Pamiętaj, aby korzystać z tej przeglądarki z linkiem prowadzącym do ofert pracy za granicą albo korzystać z odpowiedniej wersji tej przeglądarki np. gdy szukasz pracy w Niemczech pamiętaj o rozszerzeniu "de"( indeed.de), jeśli w Austrii to "at", a w Norwegii "no".

praca za granicą

7. Workaway.com

Kiedyś, żeby spędzić miesiąc na Teneryfie za darmo, trzeba było posiadać zadomowianych tam krewnych lub znajomych. Ale dziś praktycznie każdy, nie znając języka, może wyjechać w dowolne miejsce na świecie, a w zamian za nocleg i niekiedy wyżywienie wykonywać proste czynności: np. opiekując się zwierzętami lub sprzątając. Workaway.com jest jednym z tych portali, które łączą gospodarzy (tzw. hostów) z podróżnikami z całego świata. Zanim znajdziesz na nim interesującą ofertę, pamiętaj, że dostęp do ofert jest płatny: wykupuje się go na rok i kosztuje 29 euro za jedną osobę i 38 euro za parę. Zazwyczaj pracuje się 3-5 h dziennie przez 5 dni w tygodniu, na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem host nie będzie wymagał pracy na cały etat a zamiast wyżywienia zaoferuje jedynie dostęp do kuchni. Po opłaceniu platformy mamy dostęp do opinii o gospodarzach oraz jaki mają wskaźnik odpowiedzi.

praca za granicą

Podsumowanie – Praca za granicą. Oto 7 portali, dzięki którym znajdziesz pracę wszędzie!

Szukanie pracy za granicą ułatwia dziś zarówno Internet, jak i to, że świat staje się coraz mocniej zintegrowanym rynkiem globalnym. Powoli, poszczególne kraje zaczynają przyciągać do siebie utalentowanych specjalistów, jak i rzetelnych, fizycznych pracowników. Mamy nadzieję, że nasza lista 7 portali z ofertami pracy za granicą sprawi, że szukanie okaże się dla Ciebie jeszcze prostsze, bezpieczne i satysfakcjonujące.

Po raz pierwszy szukasz pracy za granicą? Napisz nam w komentarzu, czy wskazane przez nas portale okazały się dla Ciebie pomocne. 🙂

BONUS:

  • Europass - tutaj stworzysz CV respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej;
  • Easy Expat - tutaj sprawdzisz oferty wynajmu mieszkań w krajach z całego świata.
[Głosów: 8   Average: 4.9/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz