Powrót
aplikacje do oszczędzania

Ranking: Najlepsze aplikacje do oszczędzania pieniędzy w 2019 r.

Płacisz telefonem i korzystasz z aplikacji bankowych? Możesz pójść o krok dalej i sprawić, że Twój smartfon stanie się inteligentną skarbonką, która pomoże Ci oszczędzać pieniądze. Dzięki nowym aplikacjom mobilnym zsynchronizujesz salda z różnych kont, przechowasz paragony, zsumujesz dzienne wydatki. Spośród setek dostępnych na IPhone’a i Androida, wybraliśmy te aplikacje do oszczędzania, które są najprostsze w użyciu i najbardziej użyteczne. 

Chociaż GUS w czerwcu 2019 r. oznajmił, że po raz pierwszy w historii większość Polaków oszczędza pieniądze [1], nas statystyki te nie uspokoiły. Świetnie, że jako społeczeństwo zaczęliśmy oszczędzać, ale ważne jest także to, ile oszczędzamy i czy nasze oszczędności są współmierne do zarobków. Wszystkich, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad domowymi i firmowymi finansami zachęcamy do sięgnięcia po aplikacje do oszczędzania z naszego rankingu. Sprawdźcie, które z nich przydadzą się Wam najbardziej.

aplikacje do oszczędzania

LISTONIC. Kupuj to, czego potrzebujesz 

 • Do czego: tworzenie listy zakupów
 • Telefon: IPhone, Android
 • Cena: za darmo

Aplikacja Listonic to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich startupów. Korzysta z niej już 1 milion użytkowników z 50. krajów. Powszechnie wiadomo, że listy zakupów sprawiają, że kupujemy produkty, ponieważ ich potrzebujemy, a nie dlatego, że są w promocyjnych cenach. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką cyfrową, nowoczesną listę zakupów, którą można współdzielić z innymi użytkownikami oraz dodawać i usuwać produkty w dowolnym momencie. W Listonic można także wybierać spośród zdjęć produktów, dzięki czemu unikniemy zakupu produktu innej marki, niż prosiła nas o to żona, mąż, tata, mama, dziadek, babcia. Trzeba także przyznać, że aplikacja Listonic jest prosta w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca na telefonie. Słowem – prosta aplikacja, która każdemu ułatwi organizację i oszczędzanie na zakupach.

Pobierz Listonic dla Androida

Pobierz Listonic dla IPhone'a

aplikacje do oszczędzania

FUELIO. Pokonuj kilometry oszczędnie

 • Do czego: oszczędzanie na wydatkach związanych z samochodem
 • Telefon: Android
 • Cena: za darmo

Historia polskiej aplikacji Fuelio jest imponująca, a pomysł na aplikację – jak się zaraz sami przekonacie -  świetny. Jako posiadacze samochodów różnego rodzaju marek – czy nie byliście ciekawi, ile tak naprawdę płacicie za paliwo, naprawę usterek, wymianę części eksploatacyjnych? Jaki koszt generuje wasz samochód miesięcznie, rocznie? Czy Twój nowy samochód jest oszczędniejszy od starego? Dzięki aplikacji Fuelio o samochodowych wydatkach będziecie wiedzieli wszystko. Aplikacja rozwijana jest na bieżąco i zbiera pozytywne opinie od posiadaczy samochodów z 35 krajów. Łącznie z aplikacji korzysta blisko 2 miliony użytkowników.

aplikacje do oszczędzania

Pobierz Fuelio dla Androida

STOCARD. Naliczaj punkty za lojalność

 • Do czego: gromadzi karty lojalnościowe i członkowskie
 • Telefon: IPhone, Android
 • Cena: za darmo

Są plastikowe, wypychają portfel i przydają się w nieoczekiwanych momentach. Karty lojalnościowe i członkowskie oferuje coraz więcej sklepów, stacji benzynowych, a wraz z nimi rabaty, kody, zniżki. Dziś jednak, aby korzystać z kart lojalnościowych nie trzeba nosić ich ze sobą. Wystarczy wgrać je do aplikacji Stocard. Nasz portfel zostaje natychmiast „odchudzony”, karty są dobrze pogrupowane, więc znalezienie właściwej trwa sekundy. To, że aplikacja jest przydatna może świadczyć niebagatelna liczba jej użytkowników – na obecną chwilę korzysta z niej już 10 milionów osób.

aplikacje do oszczędzania

Pobierz Stocard dla Androida 

Pobierz Stocard dla IPhone'a

PAN PARAGON. Reklamuj buble, korzystaj z gwarancji

 • Do czego: gromadzi paragony
 • Telefon: IPhone, Android
 • Cena: za darmo

W dobie szybko psującej się elektroniki; ubrań, które wyglądają dobrze tylko do pierwszego prania, a także butów, które nie nadają się na polską zimę, aplikacja Pan Paragon sprawdza się znakomicie. Trudno oszczędzać pieniądze, gdy zamiast reklamować towar musimy kupić nowy, bo paragon wyblakł albo się gdzieś zapodział. Zapisując paragony w Pan Paragon po pierwsze - mamy je zawsze pod ręką w swoim telefonie - a po drugie - możemy ustawić powiadomienie o dacie gwarancji lub zwrotu danego produktu. Aplikacja ta wyposażona jest także w statystyki, które pokazują nam na co i ile wydajemy pieniędzy.

aplikacje do oszczędzania

Nie przegap: Jak oszczędzać pieniądze efektywnie? Poznaj cenioną przez ekspertów zasadę 50/30/20

Pobierz PanParagon dla Androida 

Pobierz PanParagon dla IPhone'a

MÓJ BUDŻET. Oszczędzaj systematycznie

 • Do czego: monitorowanie dziennych finansów
 • Telefon: IPhone, Android
 • Cena: 12,99 PLN

Jeśli jesteś jak większość osób i posiadasz konta w kilku bankach, przyda Ci się aplikacja Mój budżet. Bez wątpienia jest to jedna z najlepiej ocenianych aplikacji finansowych, która posiada polską wersję językową. Co robi Mój budżet? Na jednym ekranie pokaże Ci jak wygląda stan Twoich sald i ile pieniędzy w rzeczywistości posiadasz. Ponadto aplikacja ta pokazuje czarno na białym w jaki sposób wydajesz swoje pieniądze, na podstawie czego możesz stworzyć spersonalizowany budżet, tworząc limity dla wydatków z poszczególnych kategorii. Dzięki aplikacji Mój budżet uzyskasz pełny obraz swojego życia finansowego. Obecnie korzysta z niej około 100 tys. użytkowników. Najczęściej doceniana jest za to, że monitorowanie w niej swoich wydatków jest bardzo intuicyjne.

aplikacje do oszczędzania

Pobierz Mój budżet dla Androida

Pobierz Mój budżet dla IPhone'a

SZYBKI BUDŻET - Menedżer  Wydatków

 • Do czego: monitorowanie finansów
 • Telefon: IPhone, Android
 • Cena: za darmo

Dla równowagi alternatywa dla aplikacji Mój budżet. Szybki Budżet  składa się z zestawu narzędzi do monitorowania finansów. Można w niej dodawać konta: normalne i specjalne (oraz powiązać je ze sobą) zaplanować zarobki i wydatki, podglądać przepływ środków na czytelnym wykresie, a także zajrzeć do kalendarza zysków i wydatków. Mocną stroną Szybkiego Budżetu jest przejrzystość,  dopracowany interfejs oraz dokładna kontrola nad przepływem pieniędzy. Choć Szybki Budżet posiada wersję darmową, użytkownicy chętnie wykupują wersję PRO, zwłaszcza początkujący freelancerzy, którzy dwa rodzaje kont traktują jako firmowe i prywatne.

aplikacje do oszczędzania

Pobierz Szybki Budżet dla Androida

Pobierz Szybki Budżet dla IPhone'a

GUILT EXPENSE MANAGER. Czuj się winny, gdy wydajesz

 • Do czego: monitorowanie finansów
 • Telefon: Android
 • Cena: 5,09 PLN

Na czym polega fenomen aplikacji Gulit Expense Manager? To proste. Nie na wszystkich działają wykresy i przekroczone limity wydatków. Osobom, które cierpią z powodu niepohamowanych szaleństw zakupowych przyda się pomysłowa aplikacja Guilt Expense Manager. Potęguje ona poczucie winy związane z niezaplanowanymi wydatkami i w zamierzeniu ma nas uchronić przed serią nieplanowanych wydatków. Warto przetestować, jeśli szukamy wsparcia podczas unikania chwilowej, ale drogiej przyjemności. Im więcej przewinień w danym miesiącu, tym bardziej piekielny odcień zyska ikona tej aplikacji. Jeśli ten sposób na wzbudzenie poczucia winy uchroni nas przed konsumpcyjnymi pokusami, dlaczego nie?

aplikacje do oszczędzania

Pobierz Guilt Expense Manager dla Androida

Podsumowując - Ranking: Najlepsze aplikacje do oszczędzania pieniędzy w 2019 r.

Aplikacje mobilne mogą być naprawdę przydatne. Zmotywują do oszczędzania pieniędzy, przestraszą przed zrujnowaniem budżetu albo przypomną o zyskach. Można cały czas być na bieżąco i wiedzieć dokładnie, co się dzieje z pieniędzmi. Świetne jest także to, że jedyne czego potrzebujemy, aby uruchomić aplikacje do oszczędzania to pobranie ich na swojego smartfona. W każdym razie żywimy nadzieję, że zarówno dzięki tym najlepszym aplikacjom do oszczędzania pieniędzy, a także taniej wymianie walut w naszym kantoronline.pl większość z Was zbuduje do przyszłego roku pokaźną poduszkę finansową.

Wiadomo - nie wszystkie aplikacje do oszczędzania są warte pobrania. Dlatego jeśli macie swoją ulubioną, która pomaga Wam w zarządzaniu finansami w domu lub w firmie, napiszcie nam o niej kilka słów w komentarzu. 

[1] https://tvn24bis.pl/pieniadze,79/ilu-polakow-oszczedza-dane-gus-z-czerwca-2019-roku,946515.html

[Głosów: 7   Average: 2.6/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Comment(1)

 • Janusz

  16 lipca 2021

  Bardzo ciekawe aplikacje. Poza Listonic, która jest dedykowana zakupom, nie znałem pozostałych, ale na pewno chętnie je sprawdzę

Dodaj komentarz