Powrót

Spokój na rynkach

Poniedziałek pozbawiony jest istotnych danych makroekonomicznych. O godzinie 14.00 dowiemy się, jakie w kwietniu w Polsce było średnie wynagrodzenie i jak zmieniło się zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw. Dane te, choć ważne, nie powinny zaważyć na dzisiejszych kursach walut, ale zdecydowanie będą miały wpływ na zachowanie rynków w dłuższym terminie. Dziś decydować będą nastroje, oczywiście otwarta pozostaje sytuacja na Ukrainie, natomiast nie dzieje się tam coś tak nieprzewidywalnego (na szczęście), co może wystraszyć rynki dzisiaj.

Większy wpływ na kurs EUR/USD w piątek niż sytuacja na Ukrainie miała wypowiedź członka rady ECB Benoita Coeura, który sugerował obniżkę stóp procentowych o 10 punktów bazowych. Dziś rano kurs eurodolara nieznacznie zwyżkował z 1,3695 USD do 1,3710 USD. Jeżeli ECB rzeczywiście obniży stopy i zwiększy akcję kredytową dla małych i średnich przedsiębiorstw, o czym mówiono, miałyby to pozytywny wpływ na kurs złotego. Jednocześnie ruch taki zwiększyłby atrakcyjność inwestycji w polską walutę.

Z technicznego punktu widzenia jest szansa na umocnienie złotego do dolara do wsparcia na 3,0370 PLN, natomiast umocnienie na parach EUR/PLN oraz CHF/PLN będzie trudniejsze.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz