Powrót

Spokój na rynku złotego

Od początku tygodnia niewiele się dzieje na rynku walutowym. Złoty pozostaje stabilny w stosunku do głównych walut bazowych.

W środę na otwarciu nasza waluta jest wyceniana następująco: 4,1870 PLN za euro, 3,0550 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4280 PLN względem franka szwajcarskiego. Są to wiec poziomy zbliżone do tych z poniedziałku. Nic również nie zapowiada, aby ta stabilizacja została poważnie zakłócona w trakcie dzisiejszej sesji. Kalendarium publikacji makroekonomicznych przewidziane na dzień dzisiejszy jest bowiem dość ubogie. Z istotniejszych odczytów, GUS opublikuje dane dot. koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach za maj. Dodatkowo RPP poda sprawozdanie z majowego posiedzenia (minutes).

Jednak nie należy oczekiwać, że wydarzenia te wpłyną istotnie na kwotowania złotego. Tak więc przed nami raczej spokojna sesja na naszym rynku walutowym.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz