Powrót

Sprzyjający złotemu koniec tygodnia

Złoty wyraźnie umocnił się wczoraj względem głównych walut, kontynuując dobrą passę. Kurs EUR/PLN przekroczył wczoraj poziom 4,15, zniżkując chwilowo do niespełna 4,1360. Na pozostałych głównych parach złoty również pokazał siłę: USD/PLN spadł poniżej 3,04 a CHF/PLN poniżej 3,0 40. Otwiera to drogę do dalszego umocnienia naszej waluty w najbliższym czasie.

Poza sprzyjającym złotemu nastrojom na rynkach światowych, jego aprecjacja związana jest z oczekiwanymi przez rynki finansowe działaniami EBC wspierającymi gospodarkę eurolandu, których ogłoszenie spodziewane jest w czwartek 5 czerwca.

Polska waluta może więc w trakcie piątkowej sesji dalej zyskiwać, choć bardziej prawdopodobnym wydaje się stabilizacja na głównych parach złotowych wokół poziomów: 4,15 PLN za euro, 3,04 PLN za dolara oraz 3,40 PLN za szwajcarskiego franka.

Jeśli chodzi o dzisiejsze kalendarium, to rano poznaliśmy już dane z Niemiec, gdzie produkcja przemysłowa wzrosła w skali roku o 3,4 proc. O godz. 10:00 poznamy natomiast finalne dane na temat wzrostu PKB w I kwartale tego roku w Polsce. Ze stanów o godz. 14:30 napłyną dane dotyczące dochodów i wydatków Amerykanów.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz