Powrót

Stabilizacja na złotym

Poniedziałek na rynku walutowym minął pod znakiem konsolidacji i względnie niewielkich ruchów kursowych. Po południu dowiedzieliśmy się, że wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 3,8% wobec oczekiwanego wzrostu 4% a zatrudnienie o 0,7% wobec oczekiwanych 0,8%. Dane te, ani nie zaszkodziły, ani nie pomogły kwotowaniom polskiej waluty. Dzisiejsze dane z GUS także nie powinny przełożyć się bezpośrednio na kursy rodzimej waluty, w dłuższej perspektywie jednak znaczenie mieć będą. O godzinie 14.00 dowiemy się, jak rosła produkcja przemysłowa (konsensus na poziomie 5%). Inwestorzy spodziewają się podtrzymania trendu wzrostowego, szczególnie utrzymania dynamiki wzrostu związanego z budownictwem. Z drugiej strony obserwować możemy grę pod coraz bardziej prawdopodobną obniżkę stóp procentowych w Eurolandzie już w czerwcu (do wartości ujemnej). To pozwoliłoby na umocnienie złotego, o czym informowaliśmy już wczoraj.

Poranny złoty wyceniany jest następująco: 4,1883 PLN/EUR, 3,0546 PLN/USD oraz 3,4256 PLN/CHF. Możliwe jest lekkie umocnienie rodzimej waluty.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz