Powrót

Stabilność złotego

Wczorajsza sesja na rynku walutowym przyniosła lekkie umocnienie złotego po porannych próbach osłabienia, szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego. Dzisiejsza stabilizacja związana jest z brakiem istotnych danych makro, a inwestorzy oczekują na jutrzejsze dane z GUS dotyczące inflacji CPI za maj. Będą to kluczowe dane i to od nich w dużym stopniu będą zależały decyzje RPP o ewentualnym obniżeniu stóp procentowych, czy decyzje NBP o interwencji na rynku walutowym. Oba scenariusze są nadal przyjmowane przez graczy jako mało prawdopodobne, szczególnie po wczorajszej wypowiedzi prezesa NBP Marka Belki, który stwierdził, że reakcja złotego na obniżenie europejskich stóp procentowych w zeszłym tygodniu była słabsza niż oczekiwano i jest do przyjęcia. Dlatego też, jego zdaniem, na rynku walutowy nie dzieje się nic niepokojącego, co mogłoby uzasadniać interwencję.

W dzisiejszym kalendarium o godzinie 11:00 poznamy dane o produkcji przemysłowej w strefie euro za kwiecień (konsensus 0,4% r/r) a o godzinie 14:30 amerykańskie dane o ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (konsensus 306 tys.). Publikacje te nie powinny istotnie zaważyć na wycenie złotego, rynek skupia się na jutrzejszych danych z GUS o inflacji (o godz. 14:00, oczekiwane 0,0% m/m i 0,4% r/r).

Początek dnia na rynku walutowym to następujące kwotowania rodzimej waluty: 4,1050 PLN/EUR, 3,0335 PLN/USD oraz 3,3705 PLN/CHF.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz