Powrót

TAK dla transakcji bezgotówkowych. Cz. 2

Z Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego coraz więcej osób w Polsce i na świecie dokonuje transakcji bezgotówkowych? Co decyduje o tym, że transakcje bezgotówkowe są bezpieczne? Zacznij czerpać zyski, dzięki wykorzystywaniu nowych technologii. Zmień swoje przyzwyczajenia, a dostrzeżesz w jak prosty sposób możesz oszczędzać oraz cieszyć się wygodą i szybkością transakcji bezgotówkowych. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś I części przejdź tutaj.

Online znaczy taniej

Z pewnością nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele można zaoszczędzić, dzięki zlikwidowaniu kosztów obsługi banknotów i bilonu. Koszty te są niemałe i wynikają z utrzymywania odpowiednio zabezpieczonych kas, skarbców, sejfów, obsługi kasjerskiej, liczenia i transportu gotówki. Do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć straty spowodowane przestępstwami gotówkowymi. Dla przykładu, w 2005 roku ogółem straty banków spowodowane kradzieżą gotówki wyniosły aż 2 mln 259 tys. złotych . Forma bezgotówkowa jest pod każdym względem ekonomicznie bardziej opłacalna. A mniejsze koszty dla usługodawcy oznaczają zmniejszenie kosztów dla usługobiorców. Dzięki temu, jeśli zamiast wymieniać walutę w kantorze stacjonarnym, skorzystasz z kantoru internetowego, możesz sporo zaoszczędzić nawet na jednorazowej wymianie!

… i bezpieczniej

Gwarancja bezpieczeństwa jest podstawą działania platform internetowych umożliwiających transakcje finansowe. Dlatego wszystkie obawy możesz spokojnie zostawić za sobą. Platformy zajmujące się transferem środków finansowych stosują wiele zabezpieczeń. Przyjrzyjmy się zatem wybranej platformie świadczącej takie usługi. Serwis Kantoronline.pl, który jest jednym z pierwszych na rynku kantorów internetowych w Polsce, zabezpiecza transakcje swoich Klientów aż na kilkunastu poziomach! Połączenie pomiędzy serwerem Serwisu Kantoronline, a Twoją przeglądarką jest bezpieczne, dzięki technologii szyfrowania SSL stworzonej przez firmę Netscape. Technologia ta pozwala na bezpieczną transmisję zaszyfrowanego strumienia danych. Co więcej, Twoje środki w Serwisie są chronione poprzez dwa hasła – jedno niezbędne do zalogowania, a drugie uwiarygadniające, potrzebne do zmiany danych. Dodatkowym zabezpieczeniem jest fakt, że po zalogowaniu się użytkownik może zmienić tylko i wyłącznie jeden rodzaj danych - swój email, hasło albo numer telefonu – dzięki temu do zera spadają obawy o to, że ktoś nagle przejmie Twoje środki. Oczywiście, każda dokonana operacja finansowa wymaga aktywacji poprzez potwierdzenie SMS-em lub emailem, a przepływ środków wpłaconych do Serwisu możesz śledzić przez 24 h/dobę. Wszystkie te działania gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo, a to dopiero początek najważniejszych form zabezpieczeń.

Wygodniej!

Wyobraź sobie, że możesz dokonać wymiany waluty zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie, nie obowiązują Cię ograniczone godziny pracy ani święta, nie musisz stać w kolejce. A to jeszcze nie wszystko! Wymianę waluty możesz zaplanować na przyszłość lub zlecić jej wykonywanie w taki sposób, by nie musieć pamiętać o niej - co jest szczególnie przydatne podczas spłacania kredytu w obcej walucie. Warto korzystać z możliwości, jakie jeszcze kilkanaście lat temu były nie do pomyślenia. Do lamusa odchodzą czasy, w których przed zagraniczną wycieczką ludzie tracili czas na szukanie w pobliskich kantorach najlepszych kursów walut. Teraz sprawdzenie kursu to zaledwie kilka sekund. W Serwisie Kantoronline.pl kurs walut aktualizowany jest co 10 sekund. Jest to czas bardzo zbliżony do częstotliwości z jaką faktycznie zmieniają się kursy na rynku walut.

Personalizacja – oferta dostosowana do Twoich potrzeb

Oferta serwisów zajmujących się bezgotówkowymi transakcjami, bardzo często wzbogacana jest o udogodnienia dla użytkowników ze względu na ich potrzeby, np. dla Firm, Klientów Indywidualnych, zarabiających w obcej walucie oraz tych, którzy uwielbiają podróżować. W ten sposób każdy może liczyć na minimalne opłaty związane z transferem środków. I to bez względu na to, czy chce dokonać jednorazowej transakcji na niewielką kwotę, czy cyklicznie przesyła w ten sposób bardzo duże kwoty. Transakcje bezgotówkowe mają także wpływ na przejrzystość ewidencji zarówno w odniesieniu do budżetów domowych, jak i przedsiębiorstw. Pamiętaj, że dzięki nim w łatwy sposób możesz dokonać bilansu swoich wydatków.

Rewolucja, która dopiero się zaczyna

To imponujące jak system płatności bezgotówkowej rozwinął się w ostatnich latach. Kto może przewidzieć, co w tej dziedzinie przyniesie kolejnych 10, 20 lat? Żyjemy w czasach, w których banknoty i monety przyjęły postać bezgotówkowych płatności obsługiwanych drogą internetową. Branża kantorów internetowych ciągle szuka nowych rozwiązań, dodatkowych zabezpieczeń oraz ułatwień dla Klienta. Jej działalność udowodnia, że wymiana walut przez Internet jest w pełni bezpieczna i dużo tańsza niż w stacjonarnych kantorach. Nie warto więc pielęgnować swojego przywiązania do transakcji gotówkowych. Jedno jest tutaj pewne – popyt na szybkie i wygodne metody wykonywania operacji finansowych napędza rozwój nowych technologii. W tej perspektywie liczy się fakt, że kantor wymiany walut online jest polskim wynalazkiem. Z akcentem na polskim.

 

infografika

 

[Głosów: 1   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz