Powrót
TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych

TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych według Kantoronline.pl

Choć piszemy o finansach nie znaczy, że nie jesteśmy wielbicielami blogów podróżniczych. Przygody innych fascynują nas od zawsze, a najbardziej takie, które zmuszają do spakowania walizki i wejścia do samolotu. Zanim rozpoczną się wakacje, poznajcie naszą listę TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych.

Nasz ranking jest subiektywny. Najbardziej zależało nam na tym, żeby przedstawić Wam te blogi podróżnicze, które pokazują jak zaoszczędzić pieniądze podczas dalekich wypraw i krótkich wycieczek. Nie wiem czy wiedzieliście o tym, ale polska blogosfera podróżnicza jest jedną z największych na świecie. Najlepsze blogi obserwuje blisko pół miliona użytkowników. Poznajcie te, które są dla nas największą inspiracją na oszczędzanie podczas wakacji 2019. Przed Wami TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych według Kantoronline.pl.

TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych

1. Hotel Spotter

Hotel Spotter to blog, który dostarcza aktualnych informacji o promocjach w hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych. Przekonanie o tym, że podróż w luksusowym stylu nie musi kosztować majątku, jak również rzeczowy styl pisania Rafała sprawia, że odwiedzamy go regularnie. Niektórzy myślą, że nie stać ich na luksusowe hotele, tymczasem jeśli sprytnie połączyć program lojalnościowy z promocją typu Point Breaks, taki nocleg możemy kupić taniej niż nocleg o przeciętnym standardzie. Według nas Hotel Spotter robi naprawdę dobrą robotę i stanowi jeden z najlepszych przykładów bloga, którego obserwowanie dostarcza namacalnych korzyści.

2. Mleczne Podróże

Każdy, kto lubi podróżować zdaje sobie sprawę z tego, że organizując podróż samemu oszczędzamy pieniądze. Różnica w cenie pomiędzy wyprawą do Azji zorganizowaną samodzielnie, a z biurem podróży może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. No dobrze. Ale wymaga to wysiłku i od czegoś trzeba zacząć naukę organizowania podróży. I właśnie w tej dziedzinie Mleczne Podróże są niezastąpione. Z tego bloga dowiecie się jak sprytnie i tanio kupić bilet lotniczy, jak dobrać do niego hotel,  jak od A do Z zaplanować cały wyjazd. Pozytywny i wciągający ton pisania autorów, kipiące przygodami relacje z podróży, fantastyczne zdjęcia. Polecamy Mleczne Podróże również wtedy, gdy szukacie po prostu podróżniczej inspiracji.

TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych

3. Ucieczka do raju

Epickie zdjęcia Damiana sprawiają, że budzi się w nas marzenie o podróży na Bali. Chcemy razem z autorem bloga "Ucieczka do raju" podziwiać rafy koralowe i zjeść lunch na plaży w towarzystwie jeleni. Z wysp indonezyjskich Damian raczy nas doskonałymi opowieściami kogoś, kto faktycznie uciekł do raju. I praktycznie zawsze dajemy się w nie wciągnąć, nie tylko przed wakacjami. Jeśli będziemy chcieli spełnić to życzenie, na pewno udamy się tam w jego towarzystwie.

4. Davidiacus

Założony przez Dawida blog Davidacus jest miejscem, które odzwierciedla jego podróżniczą pasję. Chociaż publikuje wiele osobistych przemyśleń, dla nas tworzy jedno z ciekawszych miejsc w sieci, z którego czerpiemy informacje na temat działania promocji linii lotniczych - Dawid jest w tym zakresie bezsprzecznym ekspertem. Cenimy go także za jego niewymuszony styl pisania oraz publikację zdjęć z podróży bez zniekształcających filtrów.

TOP 10 najlepszych blogów

5. Before We Get Old

Czy niektórzy z tym się urodzili, zdobyli przez częstą praktykę, czy istnieje jakieś inne wytłumaczenie? W każdym razie, Agata i Krzysiek z bloga "Before We Get Old", z zaangażowaniem o którym Wam się nie śniło, wskażą Wam miejsca do których możecie się udać we dwoje, gdy chcecie żeby podróż była daleka i tania. Czekają na Was wycieczki po górach i krętych ścieżkach Azji, Europy i Ameryki, mnóstwo porad i przewodników. Od lat stopniowo przejmujemy ich nastawienie, biorąc się za spełnianie swoich podróżniczych marzeń, do czego wzywamy i Was. Przynajmniej do czasu, nim się nie zestarzejemy.

6. Tim Teller 

Jesteśmy jednymi z tych użytkowników śledzących bloga Tim Teller, którzy przychodzą tu, aby zobaczyć, poczuć, poznać i dowiedzieć się jak myśleć o podróżach, żeby wnosiły w nasze życie jak najwięcej. Zwłaszcza wtedy, gdy podróżuje się w pojedynkę. Wiadomo, że podróżowanie w grupie jest tańsze. Można wtedy rozłożyć koszty paliwa, jedzenia, noclegów. A samemu? Jeśli przymierzacie się do samotnej podróży, koniecznie zapoznajcie się z kulisami podróży Tim Tellera. Pokaże Wam jak tanio zorganizować samotną wycieczkę i w jaki sposób o niej myśleć, żeby stała się największą przyjemnością.

TOP 10 najlepszych blogów

7. Tanie Zwiedzanie

Chcesz podróżować tanio, ale nie wyobrażasz sobie spania w wieloosobowym hostelu? Blog Tanie Zwiedzanie pokaże Ci jak zwiedzić europejskie miasta bez obawy o podróżowanie autostopem czy spanie pod namiotem. Jego autor, Mateusz, zawsze wskazuje optymalne rozwiązania, a w swoich wyliczeniach nie omija takich wydatków jak podróż z lotniska do centrum miasta. To jeden z tych blogerów, u którego nie znajdziecie linków do promocyjnych cen hoteli czy biletów lotniczych. Za to dowiecie się, w które rozwiązanie wybrać, żeby było oszczędniej. Jesteśmy pewni, że będziecie tak jak my pod wrażeniem jego wiedzy i nawet jeśli zwiedziliście już np. Londyn, będziecie chcieli tam polecieć jeszcze raz, ale tym razem trzymając się wytycznych Mateusza.

8. Jak to daleko

Blog "Jak to daleko" jest specyficznym tworem. Na samym początku dowiesz się, że jego autor sam siebie określa jako niskobudżetowy podróżnik, a potem okaże się że to najświętsza prawda, ale z jednym zastrzeżeniem. Bo sugerowane przez niego rozwiązania w zakresie oszczędzania pieniędzy w podróży do banalnych nie należą. W każdym razie już na samym początku pozwoli Wam to uniknąć np. takich błędów w oszczędzaniu podczas podróży, jak nieprzerwane jedzenie konserw. Tomasz był już chyba wszędzie, a jego barwna osobowość i otwarta postawa sprawiają, że lubimy go czytać i czerpać z jego podróżniczego doświadczenia.

TOP 10 najlepszych blogów

9. Tropimy przygody

Nikt tak nie potrafi wyczerpać tematu, jak autorzy bloga "Tropimy przygody". Ale nie na tym chyba polega ich fenomen. Są tacy ludzie, którzy choć nie mają na to środków, ani widoków na nie - zrobią wszystko co w ich mocy, byle podróżować. I dlatego właśnie każdy kto nie zarabia mało, albo niewiele, ale marzy o podróżowaniu po świecie, powinien przyjrzeć się historii Karoliny i Bartka. Nim wyruszyli w niekończącą się podróż, przez długi czas przygotowywali się do niej pod kątem finansowym, choć zarabiali mało. Z wielu potrzeb musieli zrezygnować nie od czasu o czasu, ale całkowicie. Ich historia jest hipnotyzująca, a zakończenie piękne: zwiedzili już pół świata i to w dodatku w duchu zero waste.

TOP 10 najlepszych blogów

10. Busem przez świat 

Podążając śladami "Busem przez świat", czyli Karola i Oli, którzy twierdzą, że wydają w podróży średnio 8 dolarów dziennie – zdobywamy najlepsze szlify, jeśli chodzi o oszczędzanie na wyprawach. Lubimy ich kolorowego busika, który jest jednocześnie kuchnią, łazienką, sypialnią oraz przeświadczenie o tym, że dalekie podróże nie są zarezerwowane wyłącznie dla bogatych, tylko odważnych. Łącząc formę dziennika, opinii i wskazówek dotyczących oszczędzania, "Busem przez świat" to blog poświęcony wszystkim, którzy szukają sposobów na urzeczywistnienie marzenia o podróży dookoła świata.

A jakie są blogi podróżnicze w Was wzbudzają największe emocje? Podzielcie się nimi w komentarzach - jesteśmy ciekawi, co nas ominęło! 🙂  Koniecznie też dajcie nam znać, co myślicie o zestawieniu TOP 10 najlepszych blogów podróżniczych według Kantoronline.pl.

Artykuły, które mogą Ci się spodobać:

[Głosów: 4   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

3 komentarze

  • Thomas

    19 lipca 2019

    Bardzo ciekawe propozycje, niektóry blogi muszę przejrzeć dokładniej. Dzięki! 🙂

  • Blog podróżniczy

    14 października 2019

    Następnym razem zachęcam też do odwiedzenia bloga fotografwpodrozy.pl 🙂

Dodaj komentarz