Powrót
Turystyczne ubezpieczenie na rok

Turystyczne ubezpieczenie na rok – czy taki wariant się opłaca?

W większości przypadków, osoby podróżujące decydują się na jednorazowe ubezpieczenie wykupione na okres pobytu poza granicami w kraju. Atrakcyjna składka dzienna sprawia, że kilkutygodniowe ubezpieczenie można wykupić bez kosztownych wydatków. Tymczasem ubezpieczenie turystyczne roczne jest dedykowane osobom, które stale podróżują lub wybierają się na dłuższy okres w podróż służbową. Jakie korzyści oferuje taki pakiet?

Przed czym chroni roczne ubezpieczenie turystyczne?

Firmy ubezpieczeniowe oddają do dyspozycji klientów różne pakiety, które dobieramy pod kątem indywidualnych potrzeb. Najprostsze ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty leczenia oraz transportu medycznego, NNW oraz koszty kradzieży lub zniszczenia bagażu nie z naszej winy. W bardziej rozbudowanych pakietach dostępne jest również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, koszty ratownictwa oraz Assistance. Tym samym, kompleksowe ubezpieczenie turystyczne roczne umożliwia wygodne przebywanie za granicą przez dłuższy okres czasu.

W dobie pandemii koronawirusa, popularnym dodatkiem do pakietów ubezpieczenia są koszty leczenia oraz transportu wskutek trwającej sytuacji epidemiologicznej. Taka polisa może zwrócić nam koszty za bilet lotniczy, jeśli zostaniemy zmuszeni przylecieć do kraju wcześniej niż planowaliśmy, a to wiąże się z zaoszczędzeniem sporej sumy pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie roczne?

Przed wykupieniem polisy powinniśmy dokładnie zapoznać się z pełnym zakresem ubezpieczenia, aby uniknąć przykrych sytuacji w podróży. Warto także sprawdzić górne limity odszkodowania za poszczególne sytuacje losowe. Cennym drogowskazem w sieci mogą być opinie innych klientów, którzy mieli już okazję skorzystać z wybranej oferty firmy ubezpieczeniowej. Poszukując ubezpieczenia turystycznego rocznego można także sprawdzić dodatkowe pakiety, znajdujące się w ofercie.

Czy roczne ubezpieczenie turystyczne jest opłacalnym wyborem?

W przypadku osób, które większą część roku spędzą za granicą, zdecydowanie tak. Dzienny koszt takiej polisy jest znacznie niższy, niż w przypadku krótkoterminowego ubezpieczenia turystycznego. Ponadto, jest to wygodne rozwiązanie, które oferuje nam należytą ochronę przez kolejne dwanaście miesięcy. Kluczem do sukcesu jest dokładne zapoznanie się z warunkami umowy tak, aby w pełni dostosować ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb. Roczne ubezpieczenie to doskonała propozycja dla osób często odwiedzających kraje w różnych częściach świata.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz