Powrót

Ubezpieczenie samochodu w Internecie – najprostszy sposób na wykupienie polisy

Zanim kupisz konkretną polisę OC, zazwyczaj zapoznajesz się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora OC w Internecie.

Jakie ubezpieczenie jest obowiązkowe?

W Polsce prawo nakazuje wykup ubezpieczenia OC każdemu posiadaczowi pojazdu. Brak polisy OC dla zarejestrowanego samochodu skutkuje karą nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Równie popularne ubezpieczenie AC (Autocasco) jest dobrowolne, ale zdecydowanie warte polecenia – z wielu powodów. Najważniejszy z nich to ochrona naszego pojazdu zapewniana przez to ubezpieczenie, obejmująca m.in. kradzież samochodu, uszkodzenie felg czy całego pojazdu na skutek np. zderzenia z innym pojazdem, przedmiotami pochodzącymi spoza pojazdu czy działania sił przyrody. Podsumowując, Autocasco może Cię uchronić przed wszelkimi kosztami związanymi z nieplanowaną naprawą własnego pojazdu, niewynikającą ze zwykłej awarii.

Bardzo praktycznym ubezpieczeniem jest assistance. Dzięki niemu o każdej porze dnia i nocy możesz liczyć na wsparcie, np. w odholowaniu pojazdu do najbliższego warsztatu, czy nawet dostarczenie brakującego paliwa.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia?

Szukając polisy komunikacyjnej w pierwszej kolejności zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia komunikacyjnego danej firmy ubezpieczeniowej. Zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia – dowiesz się, na jakie odszkodowanie i za co możesz liczyć. Przeanalizuj też tzw. wyłączenia – to zdarzenia, których to ubezpieczenie nie obejmuje.

Przy wyborze ubezpieczenia ważne są również atrakcyjne bonusy, jak np. pakiet assistance czy infolinia dostępna 24h na dobę. Kieruj się też renomą ubezpieczyciela – zawsze upewnij się, czy jest godny zaufania. Sprawdź w tym celu opinie internautów i zapytaj znajomych.

Jak kupić polisę?

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się udostępniać swoją ofertę na różne sposoby, by ułatwiać życie klientom. Odpowiednią polisę możesz dziś bez problemu zakupić z domu. Zanim to zrobisz, oblicz OC z pomocą kalkulatora składki i sprawdź (np. kalkulator MTU), czy dana oferta Ci odpowiada.

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz