Powrót

W wyczekiwaniu na decyzję EBC

Czwartkowy poranek na rynku złotego przebiega póki co, bardzo spokojnie w wyczekiwaniu na popołudniowa decyzje EBC. Euro wyceniane jest na 4,1660 zł, dolar amerykański 3,0270 zł, natomiast kurs franka szwajcarskiego oscyluje  na poziomie 3,4123 zł.

Nasza waluta już od zeszłego tygodnia, po odrobieniu strat związanych z zawirowaniami na Ukrainie ustabilizowała swoja wartość w stosunku do głównych walut  i utrzymuję się na tych poziomach, przy małej zmienności. W trakcie dzisiejszej sesji może dojść jednak do pojawienia się podwyższonej zmienności w reakcji na decyzję EBC. Co prawda szeroki konsensus (my też tak uważamy) zakłada utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie, a co za tym idzie reakcja rynku powinna być w takim przypadku raczej stonowana, jednak  przestrzeń do spekulacji istnieje - część rynku bowiem po ostatnim odczycie inflacji HICP w eurolandzie za marzec i niektórych komentarzach przedstawicieli ECB oczekuje dodatkowych działań ze strony banku. Jeśli zgodnie z przewidywaniami EBC nie zdecyduje się na obniżkę stóp, może dojść do ograniczonego umocnienia euro, jednak kluczowym będzie wymowa wypowiedzi prezesa Draghiego na konferencji po posiedzeniu i tu możemy ewentualnie spodziewać się większej reakcji rynków.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz