Powrót
inflacja CPI

Walutowa Prasówka - 26 kwietnia 2021 r.

Kurs USD osłabia się od początku kwietnia. Spadek rentowności amerykańskich obligacji w minionym tygodniu jest kolejnym powodem, dla którego inwestorzy sprzedają dolary.  Kurs PLN pozostaje wrażliwy na kierunek przepływu kapitału. 

Stany Zjednoczone - USD

Kurs USD spada od początku miesiąca z powodu spadku rentowności długoterminowych obligacji w USA. W tym tygodniu oczy inwestorów będą zwrócone w stronę Rezerwy Federalnej, ponieważ w środę poznamy decyzję odnośnie dalszej polityki pieniężnej. Uczestnicy rynków czekają również na ogłoszenie raportu o PKB za I kwartał oraz ogłoszenie szczegółów “planu dla amerykańskich rodzin” prezydenta Joe Bidena.

Dziś przed południem kurs USD/PLN spadł do poziomu 3,7681 PLN.

Ważne dane dla USD

  • 27 kwietnia (wtorek) - indeks nastrojów konsumentów USA
  • 28 kwietnia (środa) - decyzja ws. stóp procentowych USA
  • 29 kwietnia (czwartek) - PKB z USA
  • 30 kwietnia - indeks Uniwersytetu Michigan

Strefa Euro - EUR

Eurodolar zyskuje na wartości. Przede wszystkim dzięki świetnym wskaźnikom PMI, które pokazały, że pomimo rosnącej liczby zachorowań ożywienie w Strefie Euro nabiera tempa.

W tym tygodniu poznamy raport Ifo z Niemiec, który powinien pokazać wzrost zaufania przedsiębiorców ze względu na poprawę gospodarczą.

Dziś przed południem kurs EUR/USD wzrósł do poziomu 1,2098 USD, a kurs EUR/PLN podskoczył do 4,5550 PLN.

Ważne dane dla EUR

  • 26 kwietnia (poniedziałek) - indeks Ifo z Niemiec
  • 29 kwietnia (czwartek) - inflacja HICP z Niemiec

Wielka Brytania - GBP

Pomimo świetnych wskaźników PMI oraz silnej sprzedaży detalicznej funt brytyjski nie zyskał na wartości w minionym tygodniu. W marcu wydatki konsumentów w Wielkiej Brytanii wzrosły o 5,4% - trzykrotnie więcej niż przewidywali analitycy! Jak na razie kurs GBP nie umocnił się, ale raporty zwiastujące silne ożywienie w Zjednoczonym Królestwie mogą nieść za sobą umocnienie funta w najbliższych dniach. Ostatni etap czterostopniowego otwarcia gospodarki Wielkiej Brytanii przypada na 17 maja, wtedy zostaną otwarte m.in. obiekty sportowe.

Dziś przed południem kurs GBP/PLN wynosił 5,2384%, zaliczając spadek wobec kursu z minionego tygodnia.

Brak ważnych danych dla GBP

Treść artykułu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Serwis Kantoronline.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury artykułu.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz