Powrót
Chiny

Walutowa Prasówka - 21 październik 2019

Zapraszamy do przeglądu najważniejszych informacji z rynku walutowego w tym tygodniu. Które dane makro są teraz najbardziej istotne? Wszystkiego dowiesz się z naszej Walutowej Prasówki. 

BREXIT

Do Brexitu pozostało dokładnie 10 dni, a porozumienie Wielkiej Brytanii z UE nadal jest w rozsypce. Goldman Sachs ocenił prawdopodobieństwo Brexitu bez porozumienia na 5%.
 1. https://www.investing.com/news/forex-news/british-pm-pushes-for-brexit-deal-vote-after-being-forced-to-seek-delay-2000053
 2. https://www.nytimes.com/reuters/2019/10/21/world/europe/21reuters-britain-eu-goldman-sachs.html
 3. https://www.reuters.com/article/uk-britain-eu/brexit-will-happen-on-oct-31-despite-pms-unsigned-delay-request-uk-says-idUSKBN1WY0Q9

USA

Czarne chmury zbierają się nad prezydenturą Donalda Trumpa i jak na razie brakuje oznak, żeby jego sytuacja miała ulec poprawie. Po kontrowersyjnej decyzji wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, na jaw wyszedł skandal związany z szukaniem politycznych korzyści przez Trumpa na Ukrainie oraz nadużywaniem prezydentury do osiągania korzyści podczas organizacji szczytu G-7 w 2020 r. (globalny szczyt miał się odbyć w jego prywatnym kurorcie na Florydzie).
 1. https://edition.cnn.com/2019/10/20/politics/lindsey-graham-mitt-romney-impeachment-trump/index.html
 2. https://edition.cnn.com/2019/09/28/politics/trump-ukraine-scandal-people/index.html

CHINY

Wojna handlowa na linii Chiny-USA pogorszyła sytuację w Chinach w zakresie popytu i nowych inwestycji. Wzrost chińskiego PKB zwolnił do 6%, co jest wynikiem mniejszym niż oczekiwano. Tymczasem według badania Credit Suisse po raz pierwszy w historii liczba chińskich milionerów przekroczyła liczbę amerykańskich.
 1. https://www.reuters.com/article/us-china-economy-gdp-instantview/instant-view-china-third-quarter-gdp-grows-6-0-year-on-year-misses-expectations-idUSKBN1WX07J
 2. https://www.investing.com/news/economy/rich-chinese-outnumber-wealthy-americans-for-first-time-credit-suisse-2000063

Najważniejsze dane w tym tygodniu

Najważniejsze dane tego tygodnia zostaną ogłoszone we czwartek 24 października 2019 r. Poznamy wtedy:
 • Stopę Norges Banku - decyzję ws. stóp procentowych
 • Szacowany Indeks PMI w Niemczech w Przemyśle
 • Szacowany Indeks PMI w UE w Przemyśle, Usługach i Zbiorczy
 • Decyzję EBC ws. stóp procentowych - stopa refinansowana.
[Głosów: 1   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz