Powrót
wyjazd na narty

Wyjazd na narty w Alpy i Dolomity? Zdradzamy koszty pobytu w poszczególnych krajach

Luty to dobry czas, żeby spakować narty i wyjechać w Alpy lub Dolomity. Wprawdzie euro kosztuje nas 15 groszy więcej (sprawdź aktualny kurs euro »), niż przed rokiem, ale za to śnieg pokrywa alpejskie stoki od początku sezonu. Sprawdziliśmy, ile kosztuje pięciodniowy pobyt w najsłynniejszych kurortach narciarskich w Europie.

Austriackie Ski Amadé

Chociaż Ski Amadé zawdzięcza nazwę samemu Mozartowi, nie dlatego stało się narciarską sensacją. Imponująca liczba 278 nowoczesnych wyciągów i 860 km tras zjazdowych sprawia, że jest to jeden z największych obszarów narciarskich w Europie. Kto obawia się tłumów na popularnych stokach Ski Amadé, może wybrać się do Hochkoenig Winterreich, gdzie prawie zawsze jest pusto. No i jeszcze jedno – Ski Amadé warte jest uwagi, ponieważ usytuowane jest stosunkowo blisko Polski.

Aplikacja zamiast przewodnika

Aby ułatwić sobie nawigację w tak dużym obszarze narciarskim warto przed wyjazdem pobrać specjalną aplikację „Ski Amadé Guide”. Aplikacja pomaga w planowaniu wycieczki oraz dostaniu się do miejsc, zgodnych z preferencjami. Na przykład łatwo można określić trudność stoków jakie nas interesują oraz dostępność poszczególnych usług.

  • Cena 5 noclegów dla 2 osób: min. 450 EUR
  • Cena Ski Amadé Pass dla 2 osób na 5 dni: 472 EUR

Alpejska Przełęcz Reschen

Przełęcz Reschen znajduje się w połowie we Włoszech, w połowie w Austrii i bardzo blisko Szwajcarii. Fajnie jest obudzić się rano i mieć wybór 3 krajów do jazdy na nartach. Zwłaszcza, że w każdym z tych obszarów narciarskich obowiązuje jeden karnet – Reschen Pass. Ale to nie wszystko. Choć znajdują się tu zarówno stoki dla początkujących, jak i dla profesjonalistów, to przede wszystkim zadowoleni będą „maniacy prędkości”. Jedna z pobliskich tras narciarskich zaczyna się na 2800 m n.p.m.

Nie tylko narty

Dodatkowo, jest to doskonałe miejsce na zimowy wyjazd, jeśli jesteśmy zainteresowani także alternatywnymi sportami. Znajdujące się po włoskiej stronie jezioro Resia, ze słynną romańską dzwonnicą, daje możliwość jazdy na łyżwach czy kitesurfingu, albo (dla fanów adrenaliny) żeglarstwa na lodzie.

  • Cena 5 noclegów dla 2 osób: min. 500 EUR
  • Cena Reschen Pass dla 2 osób na 5 dni: 372 EUR

Włoska Cortina D’Ampezzo

Cortina D’Ampezzo czyli tak zwana „Perła Dolomitów”. Jest to bezwzględnie najstarszy i najmodniejszy ośrodek narciarski we Włoszech. Trzeba przyznać, że krajobraz Dolomitów jest oszałamiająco piękny, a narciarze określają tutejsze trasy narciarskie jako jedne z "najprzyjemniejszych". Może dlatego, że obszar ten otoczony jest wapiennymi szczytami, które o świcie i zmierzchu zabarwiają się na różowo? Dla narciarzy Cortina to także kulinarne eldorado. Mówi się, że gdziekolwiek nie zamówić w Cortinie tradycyjnej, włoskiej potrawy będzie wyśmienita. Cortina to z pewnością jedno z tych miejsc na świecie, które w swojej karierze narciarza należy odwiedzić. Do wyboru mamy 120 km tras narciarskich o każdym stopniu zaawansowania.

 

Narciarstwo, tradycja, moda

Cortina słynie nie tylko z tego, że jest czarującym miasteczkiem, ale także ze swojego snobistycznego charakteru. Moda jest tutaj bardzo ważna i obejmuje również narciarzy na stoku. W centrum miasteczka z łatwością kupimy nowy samochód, a podczas spaceru promenadą na wystawach sklepowych zamiast sprzętu narciarskiego zobaczymy ekskluzywne ubrania.

  • Cena 5 noclegów dla 2 osóbi: min. 600 EUR
  • Cena Skipass Cortina dla 2 osób na 5 dni: 256 EUR

Podsumowując

Jedno jest pewne: jazda na nartach w Alpach i Dolomitach z pewnością zmienia wyobrażenie o tym sporcie. A jeśli wybierasz się tam z mocno ograniczonym budżete, pamiętaj, że jednym ze sposobów na oszczędzanie jest kupno waluty po atrakcyjnym kursie w kantoronline.pl. Dzięki temu więcej pieniędzy zostaje na wyjazdowe przyjemności.

Dowiedz się więcej o opłatach za wymianę waluty: Co to jest spread walutowy?

Życzymy Wam jak najwięcej narciarskich przygód. 😊

 

Źródło:

https://www.skiamade.com/pl/zima/karnet/ceny-karnetow

https://www.nauders.com/en

https://www.skipasscortina.com/en-gb/valley-ski-pass

https://www.booking.com/

 

[Głosów: 3   Average: 5/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

Dodaj komentarz