Powrót

Zakupy przez internet. Gdzie najlepiej?

Uwielbiasz zakupy w zagranicznych sklepach online, bo pozwalają Ci zaoszczędzić nieco gotówki? Nie pozwól, aby Twoje oszczędności zniknęły przez ogromne prowizje i opłaty za transakcję walutową!

Jeśli zakupy to tylko online. Jeśli online to tylko za granicą!

Każdy z nas uwielbia zagraniczne zakupy online. Nic dziwnego w tym, ponieważ oznacza, to że możemy otrzymać luksusowy, niedostępny u nas produkt w doskonałej cenie. Międzynarodowi sprzedawcy oferują nie tylko wysokojakościowe i unikatowe towary, ale także (często!) darmową przesyłkę. A kiedy otwieramy paczkę, czujemy się tak samo jakbyśmy… otwierali prezent!

Które sklepy online są najpopularniejsze wśród Polaków?

Najczęściej kupujemy w takich sklepach jak:

Podczas zakupów w nich trzeba jednak pamiętać o opłatach naliczanych przez banki i operatorów transakcji bezgotówkowych, które mogą zwiększyć całkowitą płatność za zamówienie nawet o 10%! Warto znać sposób na to, jak ich uniknąć. Zwłaszcza, że jest on bardzo prosty: wystarczy płacić za zagraniczne zakupy online walutą wymienioną w kantorze internetowym. Czytaj ciąg dalszy, żeby dowiedzieć się jak to zrobić!

Kto zarabia na międzynarodowych transakcjach?

Przede wszystkim na naszej transakcji zarabiają banki i operatorzy transakcji bezgotówkowych, oferując nam wysoki spread (różnica miedzy kursem kupna, a kursem sprzedaży waluty), jak i dzięki prowizji, której wysokość uzależniona jest od wartości naszej płatności. W efekcie kwota, którą płacimy za nasze zamówienie może powiększyć jeszcze od 5% do 10%, z powodu dodatkowych opłat!

Jak oszczędzić do 10% na międzynarodowych zakupach online?

Jeśli chcesz korzystać z kantoru online podczas zagranicznych zakupów i zyskać dostęp do wyjątkowo korzystnych kursów walut, powinieneś mieć konto walutowe w swoim banku. Zapłacenie za zakupy walutą zakupioną w kantorze online jest bardzo proste, jednak każdy serwis ma swój własny regulamin dotyczący płatności.

Dlatego, jeśli chcesz płacić walutą wymienioną w kantorze internetowym na:

 • www.amazon.com, www.wish.com i www.lightinthebox.com musisz posiadać kartę walutową przypisaną do swojego konta walutowego w banku.
 • www.pl.aliexpress.com wystarczy Ci do tego tylko konto walutowe (bez karty), a płatność zostanie zrealizowana szybko dzięki operatorowi „Przelewy24”.
 • www.alibaba.com i www.ebay.com w nich możemy dokonać płatności tylko za pośrednictwem karty kredytowej, debetowej lub walutowej, dlatego szczególnie jesteśmy narażeni na wysokie opłaty transakcyjne.

Dodatkowo na zakupy od 24 listopada 2016 r. z okazji #BlackFriday możesz otrzymać od nas RABAT 50% na wymianę waluty: EUR, USD, GBP, który jest ważny przez 14 dni.

Dowiedz się więcej o promocji!

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

5 komentarzy

 • Adrian

  9 stycznia 2017

  Czasami bardziej boje się kupić u nas w kraju od kogoś z allegro niż z Chin. Chociaż od tego roku podobno mają być bardziej wzmożone kontrole.

 • Okłady żelowe

  12 stycznia 2017

  Ja osobiście staram się robić zakupy w polskich sklepach. Być może to przesadny idealizm, ale cieszę, gdy dzięki moim wydatkom moge dać pracę rodakom. 🙂

  • Łukasz Kalbarzyk

   9 stycznia 2018

   Musisz wziąć także pod uwagę, że te produkty, które kupujesz w Polsce, nie są niestety produkowane w Polsce. Wszystko ma niestety 2 strony medalu. 😉 Ale koncepcja, by wspierać swoich jak najbardziej słuszna. 😉

 • dhun

  27 stycznia 2017

  W tekście jest drobny błąd: link http://www.ebay.com prowadzi do http://www.alibaba.com

  • Łukasz Kalbarzyk

   9 stycznia 2018

   Poprawione. Dzięki!

Dodaj komentarz