Powrót

Złoty bez zmian

Piątek upłynął pod znakiem niepewności na rynkach w związku z wczorajszymi wyborami na Ukrainie i do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym kursy podstawowych walut rosły i złotówka traciła. Jednak w drugiej części dnia kursy już spadały i piątek zakończył się lekkim umocnieniem złotego. Pokazuje to, jak silna jest polska waluta i wskazuje, że bardzo prawdopodobne jest jej dalsze umocnienie.

Wczorajsza wygrana Petra Poroszenki na stanowisko prezydenta Ukrainy przy wysokiej frekwencji zachęciła byki do zakupów i tak giełdy pięknie nam się zazieleniły. Inwestorów nie wystraszyły szczególnie sukcesy eurosceptyków, którzy zdobyli ok. 15% głosów w Parlamencie Europejskim (w tym spektakularne zwycięstwo uznawanego za skrajnie prawicowy Frontu Narodowego Marine Le Pena we Francji). Waluta pozostała na piątkowych poziomach kwotowań, za euro musimy zapłacić 4,1528 PLN, za dolara 3,0490 PLN a za franka szwajcarskiego 3,4007 PLN.

Z uwagi na dzień wolny od handlu – Memorial Day w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii – dzisiejsza aktywność inwestorów będzie ograniczona i kursy powinny lawirować wokół poziomów otwarcia. Z drugiej strony nadal nie zanotowano mocniejszej korekty na dolarze (tak, jak to miało miejsce na euro), dlatego w najbliższym czasie możemy być świadkami próby zbliżenia się do okolic 3,0175. 

Dziś o godzinie 10.00 poznamy GUS-owskie wyniki sprzedaży za kwiecień (prognoza 9,1% r/r wobec 3,1% poprzednio) i stopę bezrobocia za kwiecień (prognoza 12,9% wobec 13,5% wcześniej). Dane choć ważne, nie powinny przełożyć się na kwotowania rodzimej waluty.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz