Powrót
Na rynkach awersja do ryzyka, złoty traci

Złoty na fali w tym tygodniu

Poranne notowania na rynku walutowym są łaskawe dla złotego. Trwa pozytywny sentyment wokół walut rynków wschodzących. Przyczyniło się do tego porozumienie dotyczące umowy handlowej pomiędzy USA a Meksykiem.

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na fali kontynuacji zniżki kwotowań dolara. Powodem takiego stanu rzeczy jest poprawa nastrojów na rynkach po wczorajszym ogłoszeniu przez Trumpa zawarcia porozumienia handlowego z Meksykiem. Bezpośrednimi beneficjentami umowy handlowej USA-Meksyk okazały się rynki wschodzące, w tym nasz, gdzie obserwowany jest powrót kapitału.

Dolar obecnie jest najtańszy od początku sierpnia,  ale na euforię jest jeszcze zbyt wcześnie. Do końca tygodnia sytuacja może ulec zmianie, przede nami bowiem jeszcze szereg publikacji danych makroekonomicznych mogących wpłynąć na obecną sytuację na rynku walutowym.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji z rynku krajowego. Lokalni inwestorzy czekają na piątek kiedy poznamy pakiet danych dotyczących polskiego PKB i CPI.

Polska waluta notowana jest następująco: 4,2697 PLN wobec euro, 3,6598 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7301 PLN za franka szwajcarskiego oraz 4,7087 PLN w relacji z funtem szterlingiem.

Jak długo utrzyma się dobra kondycja złotego? Z rynkowego punktu widzenia istotne wydają się okolice wsparcia na 3,6462-3,65 USD/PLN, a w przypadku EUR/PLN kurs zmierza w stronę wsparcia w rejonie 4,2450-4,26 PLN.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Damian Papała, Główny Dealer Walutowy kantoronline.pl. O rynku finansowo-walutowym wie wszystko. Od lat związany z branżą bankową, zdobywał doświadczenie zawodowe w największych instytucjach finansowych w kraju. Dzięki niemu proces wymiany walut za pośrednictwem kantoru online został maksymalnie uproszczony i dopasowany do potrzeb klientów. Zarządza Działem Wymiany Walut i Operacji Finansowych kantoronline.pl.

Comment(1)

  • sandra

    5 września 2018

    Bardzo dobry wynik 🙂

Dodaj komentarz