Powrót

Złoty lekko traci na początku tygodnia

Złoty nieznacznie osłabił się w poniedziałek w stosunku do walut bazowych. Jednak ze względu na dzień wolny od pracy w USA oraz Wielkiej Brytanii w związku z obchodzonym tam świętem Memorial Day, aktywność na rynkach była mocno ograniczona. Tak wiec pełną reakcję inwestorów na wybory prezydenckie na Ukrainie oraz do Parlamentu Europejskiego poznamy dopiero dziś.

Otwarcie dzisiejszej sesji przynosi kontynuację wczorajszej korekty spadkowej na złotym, który obecnie wyceniany jest: 4,1640 PLN za euro, 3,0410 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4120 PLN względem franka szwajcarskiego.

Jeśli chodzi o dzisiejsze kalendarium to ze świata poznamy jeden z ważniejszych odczytów w tym tygodniu: zamówienia na dobra trwałego użytku w USA. Prognoza zakłada spadek 0.5 proc. względem marca. Poznamy również decyzje Węgrów w sprawie stóp procentowych, które najpewniej po raz kolejny zostaną obcięte. Ponadto zapowiedziane są wystąpienia P. Praeta (12:00) oraz M. Draghiego (16:00) z EBC. Brak jest natomiast znaczących publikacji z Polski.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz