Powrót

Złoty nadal relatywnie silny.

Środowe decyzje w sprawie stóp procentowych, zarówno naszej Rady Polityki Pieniężnej jak i EBC są zgodne z oczekiwaniami i nie wnoszą większych zmian na naszym rynku.
Złoty nadal pozostaje relatywnie silny, szczególnie w stosunku do wspólnej waluty, której ciąży zapoczątkowany w zeszłym miesiącu skup aktywów w ramach programu QE. Również w trakcie dzisiejszej sesji nie przewidujemy większej zmienności. Powinna ona przebiegać pod znakiem stabilizacji notowań złotego względem głównych walut na obecnych poziomach.
Dzisiejsze kalendarium jest co prawda makroekonomiczne i obfituje w publikacje, jednak nie powinny one zasadniczo zmienić układu sił na rynku walutowym. 
Z ważniejszych informacji -  o godz. 14:00 poznamy krajowe dane o inflacji bazowej w marcu, która według szacunków spadła do 0,2 r/r z 0,4 r/r miesiąc wcześniej. Najwięcej jednak odczytów będzie dziś z USA, między innymi z rynku nieruchomości ( za marzec) oraz tygodniowy raport z rynku pracy, a także kwietniowy odczyt indeksu |FED z Filadelfii. 
Obecnie złoty kwotowany jest w stosunku do walut bazowych następująco: euro - 4,0150, dolar amerykański- 3,7720, funt brytyjski- 5,5950, frank szwajcarski - 3,8950.
Damian Papała 
Główny Dealer Walutowy Kantoronline.pl
[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz