Powrót

Złoty rozpoczyna tydzień od spadków

Wczorajsze poranne notowania to próba umocnienia złotego, jednak siła byków wyczerpała się jeszcze przed południem i kursy zaczęły wędrować na północ. Osłabienie wyraźnie widoczne było na parze PLN/USD, tylko kosmetyczne korekty zanotowały euro i frank szwajcarski. Wpływ na to miał oczywiście spadek notowań EUR/USD. Była to oczekiwana korekta po piątkowym umocnieniu dolara, nie jest powiedziane, że nie będzie kontynuowana. Warto nadmienić, że piątkowe obroty na światowym rynku walutowym były najwyższe w tym roku a umocnienie złotego sięgało rocznych maksimów.

Dzisiejsze kalendarium nie obfituje w istotne wydarzenia makro. Inwestorzy uważniej przeanalizują popołudniowe wystąpienia dwóch członków zarządu Europejskiego Banku Centralnego oraz wystąpienie Marka Belki o godzinie 16:00. Rentowność krajowych 10-letnich obligacji jest poniżej 3,5%, powodem jest zwiększone zainteresowanie światowych inwestorów bardziej ryzykownymi rynkami EM. Jest to wynik zeszłotygodniowej decyzji EBC o obniżeniu stóp procentowych. W Polsce zaczyna mówić się o zagrożeniu deflacyjnym, dlatego to co powie dziś Marek Belka będzie zasługiwać na tym większą uwagę. Podobnie jak piątkowe dane o inflacji CPI za maj.

Poranne notowania złotego wyglądają następująco: 4,1027 EUR/PLN, 3,0205 USD/PLN oraz 3,3636 CHF/PLN.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Robert Madejski

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz