Powrót

Złoty się stabilizuje

Po dwudniowym odreagowaniu przez złotego strat z poprzedniego tygodnia, środa przynosi konsolidację wypracowanych poziomów i ograniczone wahania kursów par złotowych. Afera podsłuchowa traci bowiem impet a przynajmniej takie jest zdanie rynków. Po wczorajszych ustaleniach koalicyjnych oddala się również perspektywa wcześniejszych wyborów. Na otwarciu sesji euro kosztowało 4,1550 PLN, dolar: 3,0520 PLN a frank szwajcarski odpowiednio: 3,4150. Nie przewidujemy dziś większych ruchów dla kursów złotego, który powinien utrzymywać się na obecnych poziomach w stosunku do głównych walut, aczkolwiek lekkie umocnienie naszej waluty jest możliwe.

Dzisiejsze kalendarium nie nie przewiduje istotnych danych z kraju, czy europy. Dopiero po południu poznamy ważne dane z USA. O godzinie 14:30 opublikowany zostanie finalny odczyt danych o PKB za I kwartał br (prognoza: -1,6 proc.) oraz majowy raport o zamówieniach na dobra trwałego użytku (prognoza: 0,0 proc. m/m). O godzinie 15:45 wstępny odczyt czerwcowego indeksu PMI dla amerykańskiego sektora usług (konsensus: 58 pkt.).

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz