Powrót

Złoty skutecznie broni stabilności

Gorsze od oczekiwań co do wzrostu gospodarczego niemieckiej gospodarki okazały się opinie analityków i inwestorów instytucjonalnych z tego kraju. Opublikowany wczoraj indeks ZEW mierzący te nastroje spadł do 33,1 pkt. z 43,2 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 40,0 pkt. Złoty pozostał jednak niewrażliwy na te dane. Brak innych silnych impulsów ze świata sprzyjał obserwowanej w ostatnich dniach stabilizacji kursu. Kurs EUR/PLN cały dzień poruszał się w wąskim przedziale 4,18-4,1850. Większą zmienność można było zaobserwować na parze USD/PLN.

Dziś na otwarciu nasza waluta wyceniana jest następująco: 4,1820 PLN za euro, 3,0480 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4290 PLN względem franka szwajcarskiego. W trakcie środowej sesji o godz. 14:00, poznamy dane dot. inflacji CPI za kwiecień, które poda GUS.

Wczorajszy podany odczyt inflacji na Węgrzech (spadł 0,1 proc r/r) podtrzymuje oczekiwania, że u nas również będzie ona niska. Rynek spodziewa się spadku do 0,6 proc. r/r w kwietniu z 0,7 proc. r/r w marcu. Odczyt zgodny z oczekiwaniami nie zmieni znacząco sytuacji złotego na rynku. Kluczową rolę, jeśli chodzi o wycenę złotego będą odgrywały nastroje na rynkach światowych.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz