Powrót
Na rynkach awersja do ryzyka, złoty traci

Złoty stabilny mimo napięcia na Ukrainie

Pomimo stanu  wyjątkowego na Ukrainie, kurs polskiego złotego pozostaje stabilny. Na światowych rynkach finansowych panuje spokój. Tymczasem USA zapowiada nałożenie cła na samochody importowane z Unii Europejskiej. 

Ukraina wprowadziła dziś stan wyjątkowy w kilku wschodnich regionach kraju. Jest to reakcja na zajęcie trzech okrętów ukraińskich przez Rosjan na Morzu Azowskim. Reakcja zarówno Unii Europejskiej jak i USA jest nadzwyczaj wyważona, być może dlatego złoty pozostaje stabilny.

Prezydent Trump ponownie skrytykował zapowiedź podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w przyszłym miesiącu. Generalnie Trump jest przeciwny polityce podwyższania stóp przez FED. Jednocześnie zaznaczył, że popełnił błąd rekomendując na szefa Rezerwy Jeromego Powella. Ta informacja również nie zachwiała światowymi rynkami, o czym świadczy drugi dzień wzrostów światowych indeksów. Po części wynika to z faktu, że nikt nie wyobraża sobie złamania niezależności FED-u.

Euro lekko osłabiło się jedynie po zapowiedziach Trumpa o nałożeniu ceł na samochody z Unii Europejskiej. Prezydent nie podał jednak konkretów. Reakcję UE na politykę USA najprawdopodobniej poznamy po weekendzie.

Złoty pozostaje stabilny, choć widoczne jest umocnienie dolara. Dolar zyskał w tym tygodniu 3 grosze w stosunku do złotego i powoli rysuje się trend wzrostowy na tej parze walutowej.

O godz. 14.00 notowania wyglądały następująco: 4,2935 EUR/PLN; 3,8040 USD/PLN; 3,8080 CHF/PLN i 4,8660 GBP/PLN.

 

[Głosów: 1   Average: 5/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz