Powrót

Złoty w sieci afery podsłuchowej

Dawno już czynniki lokalne, nie miały takiego wpływu na wycenę naszej waluty jak obecna "afera podsłuchowa" i związane z nią ryzyko wcześniejszych wyborów. Na fali tych spekulacji podgrzewane oczekiwaniami dalszych weekendowych publikacji, złoty tracił solidarnie do wszystkich głównych walut w ostatnich dniach ubiegłego tygodnia. Cena euro wzrosła do 4,1670, dolara do 3,0620 a franka szwajcarskiego do 3,4220.

Początek tygodnia przyniósł jednak zahamowanie przeceny złotego i lekkie odreagowanie, w wyniku czego obserwujemy stopniowe umacnianie się naszej waluty. Poddanie rządu do dymisji wykluczył premier. Perspektywa przedterminowych wyborów, więc się oddala, a co za tym idzie i wpływ podsłuchów na rynki finansowe. Możliwe są jednak jakieś nieprzewidziane wydarzenia, które wprost wywrócą sytuację na polskiej scenie politycznej, powodując przesilenie polityczne w kraju, co może w krótkim czasie wywindować kursy głównych par złotowych o klika groszy w górę.

Obecnie złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1580 PLN za euro, 3,0536 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4200 PLN względem franka szwajcarskiego.

Jeśli chodzi o dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne to jest nie zbyt bogate. Z istotniejszych danych, warto zwrócić uwagę na odczyt niemieckiego indeksu instytutu IFO. W czerwcu oczekiwany jest jego spadek do 110,2 pkt.

Dealer walutowy KantorOnline.pl,
Damian Papała

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze /

Dział Wymiany Walut i Operacji Finansowych Kantoronline.pl jest zespołem ekspertów, którzy zdobywali swoje doświadczenie nie tylko na polskich, ale i na światowych rynkach.

Dodaj komentarz