Powrót
cashback aliexpress

Wszystko o cashback AliExpress. Zwrot pieniędzy za zakupy z Chin?!

Jeśli szukasz sposobu na to, aby płacić mniej za zakupy na AliExpress, dobrze trafiłeś. Jeśli nie wiesz, co to jest cashback Aliexpress, po prostu czytaj dalej. Ten artykuł pokaże Ci, jak otrzymywać zwrot pieniędzy za zakupy z Chin. 

Wszyscy lubimy to uczucie, gdy kupimy produkt po niższej cenie, niż widniejąca na stronie sklepu. Zwłaszcza podczas zakupów na AliExpress mamy wiele możliwości oszczędzania pieniędzy. Możemy kupować podczas sezonowych wyprzedaży albo korzystać z kuponów zdobytych w sieci. Rzecz w tym, że wyprzedaże nie trwają wiecznie, a ważne kupony nie tak łatwo zdobyć. Skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupów z Chin jest program typu cashback. Dzięki niemu za złożenie zamówienia na tej platformie otrzymasz zwrot części wydanej kwoty. Jak działa cashback AliExpress?

cashback aliexpress

Co to jest cashback?

Dosłownie słowo „cashback” oznacza zwrot gotówki. Jest to rodzaj programu lojalnościowego, w którym za dokonanie zakupów otrzymujesz zwrot części wydanej kwoty. Od kilku lat dostępne są programy typu cashback, które oferują zwrot pieniędzy za zakupy na AliExpress np. Tipli. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem robota odkurzającego, produktów Xiaomi, szczoteczki sonicznej, zegarka, odzieży, TV Boxa, a na horyzoncie nie pojawiają się żadne, spektakularne promocje na AliExpress, warto rozważyć zapisanie się do programu typu cashback.

Cashback AliExpress jak działa?

Zasada działania programów typu cashback jest prosta. Jeśli zrobimy zakupy na AliExpress przez specjalny link partnerski, wtedy wybrany przez nas program otrzyma prowizję od AliExpress. Część tej prowizji oddaje on klientowi, jako cashback, aby zachęcić do następnych zakupów za pośrednictwem specjalnego linka. W ten sposób użytkownik dokonując zakupy na AliExpress może odzyskać procent od wartości zamówienia.

cashback aliexpress

 

Ile można otrzymać zwrotu za zakupy z AliExpress?

Procent zwrotu różni się w zależności od programu cashback, który wybierzemy, kategorii produktu, który kupimy, a także (niekiedy) wysokości wydanej kwoty. I tak w przypadku elektroniki możemy otrzymać od 1,5% do 4,5% zwrotu od wartości zamówienia. Być może istnieją wyjątki od tej zasady, ale z naszych danych wynika, że dla poszczególnych kategorii produktów zwroty nie przekraczają 10% ich wartości.

cashback aliexpress

Jak skorzystać z programu typu cashback na AliExpress?

Korzystanie z programu cashback jest naprawdę łatwe i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Wystarczy, że założymy konto w tego rodzaju programie (darmowe). Następnie na platformie tego programu odnajdujemy sklep AliExpress, po czym zostajemy przekierowani na niego za pomocą linka z tej platformy. Od teraz, kupując dowolny produkt z AliExpress otrzymamy zwrot w zależności od kategorii produktu. Po zapłaceniu za zakupy online pozostaje tylko poczekać, aż oszczędności zostaną wypłacone na Twoje konto bankowe. Zwykle na zwrot pieniędzy trzeba poczekać do 48 godzin. W celu ułatwienia zakupów z cashbackiem, warto zainstalować darmową wtyczkę do naszej przeglądarki, dzięki której po pierwsze nie przegapimy żadnej okazji na zwrot pieniędzy podczas zakupów online, a z drugiej strony nie będziemy musieli za każdym razem logować się do programu cashback.

Cashback czy się opłaca?

Niektórym oszczędności rzędu 3% do 9% na zakupach o wartości nawet 1000 zł wydają się znikome. Ale nie dla nas. Dlaczego? Często jest tak, że ten, kto raz dokona udanego zakupu na AliExpress, z chęcią kupuje tam i kolejnym razem. W efekcie na tej platformie zakupowej wydajemy coraz większe pieniądze, a w ciągu roku kompletując np. sprzęt elektroniczny łatwo jest wydać łącznie nawet kilka tysięcy złotych. W ciągu roku, zsumowane oszczędności, dzięki programom typu cashback, dadzą nam konkretne kwoty, które mogą stanowić np. wsparcie na czarną godzinę. Ważne jest także to, że nie wkładamy w te oszczędności żadnego wysiłku - po prostu kupujemy przez link partnerski.

Cashback Aliexpress nie łączy się z wyprzedażami i kuponami – ale nie wszystko stracone!

To niestety prawda, że programy typu cashback na AliExpress z reguły nie łączą się z wyprzedażami, ani kuponami znalezionymi w sieci. Ale nie wszystko stracone! Z powodzeniem możesz jednocześnie zaoszczędzić pieniądze na programie cashback, jak i taniej wymianie USD/PLN w kantoronline.pl. Dzięki taniej wymianie walut zaoszczędzisz dodatkowe 8% w stosunku do wymiany waluty w swoim banku. Dzięki temu oszczędności będą rosły szybciej. O tym, w jaki sposób tanio płacić za zakupy z Chin przeczytasz tutaj: Jak kupować na AliExpress? Zakupy z Chin

cashback aliexpress

Cashback czy jest bezpieczny?

Choć programy cashback stają się coraz bardziej popularne, a perspektywa zwrotu pieniędzy za zakupy jest kusząca, kwestia bezpieczeństwa powinna być dla nas kluczowa. Przed skorzystaniem z programu cashback zalecamy sprawdzić:

 • opinie innych użytkowników o programie
 • czy połączenie z platformą jest szyfrowane protokołem SSL
 • co zawiera polityka prywatności
 • czy wyłączony został tryb incognito i włączone zostały pliki cookies (dla prawidłowego funkcjonowania platformy).

Wszystko o cashback AliExpress – podsumowanie

Jak najkorzystniej płacić za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? W obecnych czasach mamy coraz więcej sposobów na oszczędzanie pieniędzy podczas zakupów online. Choć chiński AliExpress wydaje się tani, nic nie stoi na przeszkodzie, by był dla nas jeszcze tańszy. Podobnie jak w przypadku sezonowych wyprzedaży, zdobywania kuponów oraz kupowania przez aplikację mobilną, korzystając z programu cashback nic nie tracimy. Przeciwnie. Dzięki np. Tipli bardzo niewielkim kosztem (kilka kliknięć) możemy zdobyć dla siebie cenne oszczędności. Na koniec najważniejsze: zwroty z programu cashback możemy otrzymywać nie tylko za zakupy na AliExpress, ale i wielu innych polskich lub zagranicznych sklepów online np. z elektroniką, sprzętem sportowym, odzieżą czy kosmetykami.

Mamy dla Was coś specjalnego

Dla chętnych do skorzystania z programu cashback mamy coś specjalnego: Złote Konto Tipli. Wystarczy, że zarejestrujecie się do tego programu przez ten LINK, a przez 1 miesiąc będziecie mogli za zakupy na AliExpress otrzymać wyższe zwroty - nawet do 12%!*

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz artykuł o cashback na AliExpress. Daj nam znać w komentarzach poniżej, co sądzisz o takiej formie oszczędzania. 🙂

*Na AliExpress sprzedawcy oferują różne wartości cashbacku, dlatego poszczególne zwroty za zakupy na tej platformie mogą różnić się od siebie.

[Głosów: 21   Average: 3.6/5]
O autorze /

Marta Kozioł, content creator kantoronline.pl. Od koncepcji tekstu, poprzez wywiady z analitykami walutowymi, aż po publikację. Za artykułami kantoronline.pl stoi więcej niż jedna osoba, ale to dzięki niej cały czas coś się tworzy. Posiada akademickie podstawy z zakresu dziennikarstwa i łączy je z czujnym spojrzeniem na to, co ważne dla użytkowników kantoru internetowego.

3 komentarze

 • zosia

  26 maja 2019

  no nieźle 😀 świetny pomysł na oszczędzanie 🙂

 • Szymon

  22 maja 2020

  Ja z Cashbacku staram się korzystać, dokonując jakichkolwiek zakupów online. Dzięki temu dodatkowo z żoną oszczędzamy, a w dzisiejszych czasach jest to niezmiernie ważne 🙂

Dodaj komentarz